Jak uvolnit ucpaný nos

1
Je to během chvilky. Zdržíte se o chvíli déle venku, necháte v noci otevřené okno anebo někde jednoduše trošku prochladnete. A problém je na světě. Ucpaný nos je nepříjemná věc, která nám způsobuje spousty komplikací a velmi znepříjemňuje celý den a mnohdy i noc. Jak se ji co nejrychleji zbavit?

ucpaný nos

Nemusíte do lékárny

Možností jak si pomoci od ucpaného nosu je několik. A nepotřebujete na ně ani žádné speciální přípravky – většinu z potřebných věcí najdete přímo ve Vaší domácnosti.

Nejjednodušším a nejméně nepříjemným způsobem, jak se zbavit ucpaného nosu je silný kuřecí vývar. Na dýchací cesty velmi pozitivně působí zázvor. Jednoduše jej nastrouhejte, zalijte a čerstvý léčivý čaj je na světě. Pokud doma zázvor zrovna nemáte, sáhněte po křenu, který si nastrouháte na menší lžičku a sníte. Další možností je přidat si do jídla trochu více chilli nebo jiného pálivého koření.

Pokud Vám nevyhovují výše uvedené pochutiny, zkuste klasický mokrý zábal na nohy. Na noc si dejte mokré ponožky, které obalíte sáčkem. Možností je také masírování nosu zahřátými dlaněmi.

Méně příjemné, více efektivní

Pokud Vám stále nic nezabírá, nezoufejte, ještě zbývá jedna velmi efektivní možnost – solný roztok. Vodu se solí přiložíme k nosu a postupně jednou a poté druhé dírkou nasajeme. Nasátou vodu vyplivujeme z úst ven.

Autor

1 komentář

  1. Jarmila on

    To je fakt, že u miminek člověk musí být opatrný, pokud jde o domácí kurýrování. Mořská voda je ale super, pro malé i velké. Pro svého Matýska používám jak při rýmě, tak preventivně kapičky Quixx baby. Je to bezpečné a účinné.

Komentáře k článku