Jak rychle zhubnout  

0

Je léto, čas plavek a koupališť, dovolených a chození bez oblečení. Pokud s tímto máte problém, sami sobě se nelíbíte a chcete se ještě pokusit zachránit to, na čem jste od konce minulého léta nepracovali, je tu pár tipů, jak rychle zhubnout. Pokud se vám to nepovedete, nezoufejte a vezměte si to k srdci dříve, než následující léto začne.

Tipy pro hubnutí

shutterstock_40915006

Pokud chcete rychle zhubnout a doufáte, že nenastane jo-jo efekt, pak vás zklamu. Tento krok je výrazně delší a víceméně se stává životním stylem. Pro to, aby jste zhubli, potřebujete nastartovat metabolismus. Až tento proces látkové výměny uvedete do provozu, půjdou dolů tuky. Důležité však je vnímat vaše tělo a k tomu vše uzpůsobovat. Každému také funguje něco jiného. Nicméně pojďme se podívat na nějaké tipy pro rychlejší spalování a nastartování metabolismu.

Snídaně 

Důležité je udělat si snídani do hodiny od probuzení a jíst jen bílkoviny. Velkou výhodou je také ještě před snídaní vypít sklenici vody. Tyto věci vám nakopnou proces látkové výměny.

Strava

Po snídani je důležité rozložit si během dne další jídla a to v intervalu 2-3 hodin od sebe. Mnoho lidí se snaží hubnout nedostatečným příjmem potravy, ale to není zdravá ani úspěšná cesta. V tomto případě si tělo dělá zásoby a to je špatně. Čím více jíte bílkovin, tím spíše se vám podaří zhubnout.

Fyzická zátěž

K hubnutí nestačí jen jídelníček, ale musíte se také hýbat. Pokud nejste schopni si každý den najít čas na delší procházku nebo 30 minutový běh, najděte si ho aspoň 3x týdně.

Spánek

Dalším důležitým krokem je kvalitní spánek. Pokud se přemáháte a jste v únavě, tělo se brání tvorbou tukových zásob. Choďte spát po půlnoci a spěte 7-8 hodin. Tělo i mysl si potřebují odpočinout.

Pitný režim

Hodně pijte a to především čistou vodu. Vyhněte se slazeným nápojům. Káva a zelený čaj vám pomohou stimulovat CNS a povzbudí vás před sportovní aktivitou.

 

 

 

 

Autor

Komentáře k článku