Vylepšete si postavu. Ověřené cviky na lýtka a stehna

0

Zejména v tomto pandemickém období se o nás pokouší lenost a s ní spojené přibírání na váze. Vyhněte se kilogramům navíc a vylepšete si postavu, abyste byla spokojená nejen v plavkové sezóně. Máme pro vás skvělé cviky, se kterými vytvarujete lýtka i stehna.

Pro zrychlení metabolismu věnujte čas běhání

Běh je oblíbeným sportem letošního roku, tím se můžete přesvědčit díky sdílení fotek na sociálních sítích. Zapojte se do běhu i vy, prospějete to vašemu celkovému zdraví i kráse vašich nohou. S běháním rozproudíte svůj metabolismus a začnete spalovat tuky. Vedle této příjemné funkce má běhání dobrý vliv i na tvarování vašich stehen a lýtek.

Dřepy jsou klasikou, která však funguje nejlépe

Pokud se před kýmkoliv zmíníte, že chcete zhubnou stehna či lýtka, určitě vám jako první doporučí dřepy a výpady. Tyto cviky jsou velmi známou klasikou, fungují však ze všech nejlépe. Právě při cvičení dřepů zapojujete celé svalstvo na nohou i hýždích, a tak skvěle tvarujete nohy celkově. Nezapomínejte však, že pro vytvarování a zpevnění dolní části těla je nutné cvičit pravidelně.

Zhubněte efektivně lýtka i stehna najednou

Pokud se jedná o redukci podkožního tuku na nohách, většinu žen trápí zejména oblast stehen. Tu zhubnete především aktivním a pravidelným během, jízdou na kole či rotopedu. Zkrátka tak, aby váš metabolismus fungoval na maximum a spaloval tak přebytečné tuky v těle. Lýtka zhubnete a vytvarujete při běhu i jízdě na kole také, pro dokonalé vytvarování však musíte také nohy posilovat.

Lýtka posílíte tím, že do svých cviků zařadíte také ty, ve kterých si stoupáte na špičky a při pohybu dolů paty dostanete ještě pod úroveň podlahy. K takovému cviku vám pomůže jakýkoliv bedýnka nebo schod, na který si můžete stoupnout a nechat paty přes hranu.

Pokud chcete v letním období ukázat své nohy a nestydět se za ně, pak je právě teď nejvyšší čas začít. S pravidelným pohybem i dobrou stravou dosáhnete svého.

Zdroj: www.pixabay.com

Autor

Komentáře k článku