Diety, které byste měla zkusit

0

Léto se nezadržitelně blíží a vy zjišťujete, že vám pár kilo brání tomu, abyste si oblékla ty nové plavky, které jste si vloni koupila? Nezoufejte, stále je čas to napravit. Připravili jsme pro vás diety, které skutečně fungují. A jaké to jsou?

Ketogenní diety

Principem ketogenní diety je konzumace více tuku, ale méně sacharidů (max. 50 gramů sacharidů denně). Abyste tuto dietu dobře zvládla, musíte dbát na její správnou přípravu. Tato dieta je charakteristická zdravými zeleninovými saláty, rybami, ale také hodně tučnými jídly jako jsou sýry a smetanové jogurty.

Atkinsonova, Logi nebo Keto dieta, patří mezi nejoblíbenější diety vůbec. Je to tím, že díky nim ztratíte svá kila poměrně jednoduše. Stačí konzumovat pouze potraviny, které dieta dovoluje.

Přerušovaný půst

Tento dietní trend je v posledních letech velmi populární, zejména proto, že můžete jsít prakticky cokoliv. Jediný zádrhel je v tom, že musíte dodržovat pravidlo například 16:8, kdy 16 hodin nejíte a 8 hodin máte na to, abyste snědla to, na co máte chuť. V tomto případě dbejte na dostatečný pitný režim a čistou vodu budete mít stále po ruce. Většina zastánkyň tohoto půstu si tuto metodu pochvaluje.

Paleo strava

Už jste slyšela o paleo dietě? Základem paleo stravy je návrat ke kořenům, do doby, kdy lidé neuměli jídlo tepelně zpracovávat. Tudíž principem je všechno čerstvé a syrové – a to doslova.

Detoxikační kúra

Detox nebo očista těla je jednou z nejkontroverznějších diet vůbec. Principem je několikadenní půst, při němž vynecháme pevnou stravu a místo ní konzumujeme zdravé zeleninové a ovocné šťávy. Tělo se detoxikuje a vy zhubnete během pár dní.

Teď už si stačí jen vybrat tu, která vám bude co nejvíce vyhovovat. Tak hodně štěstí!

Zdroj foto: pixabay.com

Autor

Komentáře k článku