I s bříškem třeba myslet na finance

0

Pod srdcem nosíte malý zázrak . Jste plná očekávání a radosti se života , přičemž myslíte ohledně svého vytouženého miminka i do budoucna . Určitě si uvědomujete krásu poslání matky , ale přesvědčíte se , že to není snadný úkol . S novým proudem lásky přichází i vlna odpovědnosti a starostí , které spočinou na vašich bedrech . Svůj čas budete s plným nasazením svých sil věnovat novorozeňátku , rodině a domácnosti , nemluvě o jejich finančních výdajích , které vám mohou způsobit nepříjemné vrásky na čele . Jak si tedy uhlídat penízky i během pobytu na mateřské dovolené ?

tehotenstvi

Připravte se nejen na přebalování a ponocování , ale i na klesající přijmi a stoupající výdaje , které přicházejí ruku v ruce se živený dalšího člena rodiny . Proto bude dobré, pokud si přehledně sepíšete všechny výdaje za měsíc a uvidíte , na co utrácíte nejvíce. Šetřit můžete začít již nyní. Do prasátka .

Pokud můžete , kupování výživy , umělého mléka a čas , co byste strávili vyvářením lahví a dudlíků raději nahraďte kojením . Mateřské mléko je jedinečné , protože obsahuje přesně to , co vaše dítě potřebuje . Kojení vás zároveň chrání před rakovinou prsu a co vás určitě potěší , snadněji se zbavíte nabraných kilogramů během těhotenství.

Snažte se neutrácet na oblečení , protože jak sama zjistíte , váš drobeček poroste rychle jako z vody a ani se nenadějete a místo dupaček budete shánět teplákovou soupravu . Maminky si běžně dětské věci , hračky a knížky půjčují a posouvají dále , pokud nemáte takovou příležitost v rodině , zkuste to i přes internet , zda v levnějších výprodejích , protože právě zboží z výhodných akcí v obchodních domech zaplní váš nákupní seznam na nejbližší dobu. Pokud natrefíte na slevy nezapomeňte , že plenky se vám nezkazí .

Autor

Komentáře k článku