Hemeroidy: 5 zázračných účinných domácích produktů

0

Svědění konečníku, které postupem času přejde v nepříjemnou bodavou bolest. Ano, to jsou tolik obávané hemeroidy, o nichž se téměř vůbec nemluví. Víte, jak jim můžete předejít a jak se jich zbavit pomocí domácích prostředků?

Co jsou hemeroidy?

Hemeroidy můžeme nazvat jako křečové žíly, které se tu a tam umí objevit v konečníku. Mezi jejich příznaky patří nepříjemné svědění, pálení a také častá krvácivost. Co na ně platí?

Třešně

Třešně jsou bohaté na antioxidanty, o nichž je známo, že nejen podporují zdravou funkci kardiovaskulárního systému, ale také regulují krevní tlak, čímž eliminují nadměrný tlak v jemných krevních cévách, které mají tendenci hemoroidy tvořit. Jsou také bohaté na vitamíny, minerály a vlákninu, zlepšují trávení a zabraňují stavům, jako je průjem a zácpa, které jsou zodpovědné za výskyt hemoroidů.

Borůvky

Borůvky jsou extrémně bohaté na flavonoidy, o nichž je známo, že dokážou rychle s hemeroidy zatočit. Tyto fialové bobulky jsou také vynikajícími prostředky pro kožní prasklinky a rány.

Triphala

Tato kombinace tří bylin byla používána minulými generacemi jako obecné tonikum a stimulant trávení. Stimuluje peristaltické pohyby, eliminuje toxiny a zmírňuje zácpu. Proto je skvělým prostředkem v boji proti hemeroidům a může zabránit tvorbě nových.

Jablečný ocet

Jablečný ocet snižuje svědění a otoky pro vnitřní i vnější hemoroidy. Chcete-li z této léčby vytěžit maximum, rozhodněte se pro nepasterizovaný a nefiltrovaný jablečný ocet, který je nejúčinnější.

Červená řepa

Červená řepa obsahuje vysoké množství antioxidantů, folátu, manganu, draslíku a vlákniny, které snižují zánět krevních cév a zabraňují zácpě. Kromě toho obsahuje látku zvanou betain, která je skvělým pomocníkem při hubnutí. A věděla jste, že hemeroidy postihují zejména ženy s nadváhou?

Ať na hemeroidy vyzkoušíte cokoliv, nezapomínejte, že nejlepší je se se svým zdravotním stavem vždy poradit s lékařem. Ne vždy se totiž může jednat o zmiňované hemeroidy.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Autor

Komentáře k článku