Detoxikační nápoje: Top 5, které musíte vyzkoušet

0

Zima je tady, a to znamená, že musíme ze skříně vytáhnout nejenom teplé kabáty a svetry, ale také o sebe musíme pečovat i zevnitř. Zde přichází na scénu detoxikační nápoje, které se postarají o váš metabolismus. Vyzkoušejte následující recepty, které vás přes zimu udrží v té správné kondici.

Šťáva z červené řepy a granátového jablka

Červená řepa a granátové jablko jsou extrémně bohaté na antioxidanty. Jsou nabité vitamíny a minerály. Je známo, že:

  • čistí a detoxikují tělo,
  • snižují krevní tlak,
  • posilují naši imunitu,
  • minimalizují záněty,
  • zlepšují zdraví mozku.

Stačí nakrájet jednu červenou řepu na malé kousky, přidat k ní semínka granátového jablka a spolu s šálkem vody rozmixovat.

Zázvorovo-citronový čaj

Tento čaj ze zázvoru a citronu může snížit jak bolest hlavy, tak ulevit od artritidy, zbavit nevolnosti, a dokonce napomáhá při hubnutí. Nemluvě o tom, že je zaručenou jedničkou pro posílení imunitního systému. Svařte trochu vody, přidejte do ní lžičku nastrouhaného zázvoru a také šťávu z půlky citronu.

Kokosová voda s mátou

Pokud si myslíte, že v zimě tělo nepotřebuje tolik hydratace jako v létě, mýlíte se. Kokosová voda s mátou je ideálním nápojem, který hydratuje tělo. Tento nápoj má schopnost odrazit volné radikály způsobující nemoci a doplnit ztracený obsah elektrolytů z těla. 

Kurkumový čaj

O kurkumovém čaji je známo, že zmírňuje bolest a zánět, posiluje imunitu a snižuje hladinu cholesterolu. Stačí uvařit tři až čtyři šálky vody a přidat do ní dvě lžičky kurkumy. Nechte asi deset minut provařit a čaj přeceďte.

Jablečný džus

Jablečný džus je plný vitamínů, jako je vitamín A, K a vitamín E – ty přispívají k posílení energie, kterou v zimě tak moc potřebujeme.

Jak se před štiplavou zimou chráníte vy? Dbáte o své tělo zvenčí i zevnitř?

Zdroj foto: www.pixabay.com

Autor

Komentáře k článku