Co je pravidlo 2-2-2 a jak ho ve vztahu aplikovat?

0

Chcete mít šťastný a spokojený vztah? Co kdybychom vám řekli, že k tomu stačí dodržovat jednoduché pravidlo? Objevte kouzlo pravidla 2-2-2 a začněte ho aplikovat ve svém vztahu. Změny jsou zaručeny.

Co je pravidlo 2-2-2?

Když nastane čas na změnu

Každý vztah je na začátku vášnivý, zajímavý a oba máte pocit, že jste těmi nejšťastnějšími lidmi na světě. Jenže časem si všichni lidé zevšední a po letech může zamilovanost vystřídat nuda. Pokud ale nechcete být uvězněni v nezajímavém a zcela obyčejném svazku, kde vás již nic nepřekvapí, vyzkoušejte pravidlo 2-2-2.

Co znamená pravidlo 2-2-2?

Tři dvojky v názvu nejsou náhodou. Každá z nich totiž symbolizuje něco jiného.

  • První dvojka znamená, že byste si každé dva týdny měli vyrazit na klasické rande.
  • Druhá dvojka vás nabádá k tomu, abyste každé dva měsíce odjeli na romantický víkend.
  • Třetí dvojka vás vyzývá k tomu, abyste každé dva roky podnikli společnou týdenní dovolenou pouze ve dvou.

Zamilujte se znovu do svého partnera

Zdá se vám nápad s dvojkami a pravidelnými schůzkami příliš snadný na to, aby skutečně fungoval? Schválně ho začněte aplikovat a uvidíte, jaké změny do vašeho života přinese. Terapeuti se shodují na tom, že díky pravidelným schůzkám ve dvou a času, který skutečně zasvětíte tomu druhému, si připomenete, proč jste se do svého partnera vlastně zamilovali a do vašeho svazku to přinese novou vlnu zamilovanosti a také čerstvý vítr.

Udělejte si na sebe čas

Důležitou součástí pravidla 2-2-2 je čas, který zasvětíte pouze sobě a svému partnerovi. Tím, že si na sebe navzájem vynahradíte čas a společně se budete věnovat svým společným koníčkům, budete si svěřovat novinky ze svých životů a zkrátka a dobře o sebe projevíte zájem, prohloubíte vaše společné pouto. V běžném životě je totiž příliš snadné navzájem se odcizit a potkávat se pouze večer u televize nebo u ranní kávy. Nedovolte, aby váš pevný svazek narušila nuda a šeď všedních dní.

Tipy na rande

Nebyli jste s partnerem na romantické schůzce již tak dlouho, že si ani nepamatujete, co se vlastně na rande dělá? Přinášíme vám několik tipů, co byste mohli podniknout.

  • Sjednejte si rezervaci ve své oblíbené restauraci.
  • Připravte si romantickou večeři u sebe doma. Jídlo si objednejte a nachystejte si svíčky, s jejichž pomocí vytvořte tu správnou intimní atmosféru.
  • Vyrazte si společně ruku v ruce na procházku. Telefony nechejte vypnuté v kapse a věnujte se pouze okolní přírodě a tomu druhému.
  • Společně si něco upečte. Pokud milujete pečení, můžete si spolu v kuchyni užít spoustu legrace a na konci se odměnit sladkou tečkou.

Kam vyrazit na víkend?

Každé dva měsíce si zabalte několik nejnutnějších věcí a vydejte se společně vstříc novým dobrodružstvím. Nemusíte pravidelně létat na romantické víkendy do zahraničí, i v Česku se dá zažít mnoho skvělých zážitků. Zajeďte si třeba na chalupu, na wellness či se vydejte do hor a věnujte se turistice. Nemůžete-li se shodnout na tom, kam se vydat a co podniknout, střídejte se ve výběru. Jednou bude volba na vás, podruhé na vašem partnerovi. Spokojeni tak budete oba dva.

Kde strávit romantickou dovolenou?

Poslední otázkou zůstává, kam se vydat na dovolenou? Opět není nutné opouštět hranice České republiky, ale můžete se vydat třeba na týden do Českého Krumlova, strávit část léta v kempu nebo si autem zajet do apartmánu do Chorvatska. Ať už budete trávit dovolenou kdekoliv, důležité je, abyste byli spolu bez přátel, bez dětí a bez pracovních povinností.

Dejte šanci pravidlu 2-2-2 a zjistěte, zda se váš vztah skutečně změní k lepšímu. Zjistíte, že čas, který spolu budete trávit jako pár, posílí vaše vzájemné pouto a budete si s partnerem opět o něco blíž.

Zdroj textu: www.happierhuman.com, www.womansworld.com

Zdroj foto:

Autor

Komentáře k článku