Chystáte se na laserovou epilaci? Co všechno byste o ní měli vědět

0

Každá žena si zakládá na dokonale hladké pokožce bez nežádoucích chloupků. I proto se řada žen čím dál častěji rozhoduje pro radikální řešení, a to odstranění chloupků za pomocí laserové epilace.

Ta slibuje trvalé odstranění chloupků, odpadá tak nutnost chloupky pravidelně holit, což je jistě velmi pohodlné. Jenže toto řešení si žádá svá pravidla. Co všechno byste měly dopředu vědět?

Sluníčko jako nepřítel

Po ošetření pokožky laserem je nutné vyhýbat se slunečním paprskům, jinak by nastala řada nežádoucích problémů. Nejlepší dobou k laserové epilaci je tak doba, kdy slunečních paprsků je venku co nejméně. Po zákroku se pak samozřejmě nesmí ani do solária. Kdyby tomu tak nebylo, mohla by pokožka začít červenat, dostavily by se otoky a také by došlo k hyperpigmentaci kůže. Pozor by si také měly dát těhotné a kojící ženy a ženy, které trpí zánětlivým onemocněním kůže. Pro ně laserová epilace není vhodná vůbec.

Příprava na epilaci

Minimálně deset dní před samotným zákrokem je zapotřebí dodržovat zásadní pravidlo. Aby mohla být epilace účinná, musí být chloupky dostatečně silné, aby správně reagovaly na laser. Proto se před laserovou epilací nesmí používat žádné jiné epilační přípravky pro domácí použití, jako je například vosk nebo epilátor. To však neznamená, že na zákrok musíte přijít chlupatá jako medvěd. Můžete se holit, ale pouze žiletkou.

Jedna návštěva nestačí

Připravte se také na to, že jedno ošetření nebude stačit a zákrok bude nutné opakovat – a to třikrát až šestkrát vždy v rozmezí šesti týdnů. U laserové epilace sázíme na to, že laserový paprsek zničí cibulku chloupku, a ten už dál nikdy neporoste. Paprsek odhalí pigment v chloupku, a tak se dostane až do cibulky. Laser je tak účinný jen tam, kde je chloupek tmavý – je u něj přítomen pigment. U každého chloupku na těle ale začíná růstová fáze někdy jindy. Proto není možné odstranit všechny cibulky chloupků naráz. A vlasová cibulka se může zničit pouze tehdy, je-li právě v růstové fázi.

Laserová epilace není zrovna levná, ale za to vás může všech chloupků zbavit už navždy.

Zdroj foto: frepik.com

Autor

Komentáře k článku