Acidóza – Překyselení organismu

0

Překyselení organismu, ač se to nezdá může vyvolat např. sedavý způsob života, zloba, stres, nevhodná strava, špatná voda, dýchání, málo pohybu, znečištěné prostředí.

Překyselení je velmi nebezpečné

Jak poznám překyselení

„Překyselený člověk je stále unavený, bez energie, nemůže se dospat, má neurčité bolesti ve svalech, hlavy, zad. Trápí ho ekzémy, podrážděné oči, nos, zácpy nebo průjmy“Máme-li správnou zásadito-kyselou rovnováhu v organismu, nemůžeme vlastně onemocnět. Získáním rovnováhy kyselin a zásad si lze chronické choroby zlepšit, ba i vyléčit.

Pokud si změříte pH moči, obvykle zjistíte, že je překyselená. Překyselená je vlastně krev a moč na to upozorňuje. První ranní moč se může mít pod pH 7, ale přes den by už měla mít minimálně pH 7 – ale raději ještě o pár desetin více.

Když si dodáme málo zásaditých látek, tělo si je odebírá z důvodů vrozeného pudu sebezáchovy k přežití ze svých vnitřních zásob – například vápník z kostí, chrom ze slinivky atd. Je logické, že pak prvky chybí – a vznikají choroby jako podle abecedy od alergie, artrózy…až po záněty. Včetně rakoviny.

acidoza

Jen tři minuty denně a překyselení pryč!

Zde je pro vás několik tipů k odstranění překyselení organizmu. Začít můžete ještě dnes. Následující rady či tipy vám zaberou jen pár minutek denně a nestojí vás ani korunu, jen příjemně strávenou chvilku.

  • Každé ráno, ideální je po celý rok, nalačno vypijte dvě deci převařené vody (převařte si ji už večer, nebo ji už máte ve varné konvici!) s celou polovinou citrónu. Byť je kyselý, velmi „zásaduje“.
  • Snažte se pít vodu jenom převařenou, vařte si ji dopředu a rozlévejte do sklenic. Například fluór ve vodě, ale i jiné látky velmi překyselují, varem se částečně mnohé z nich vypaří. Je třeba vařit několik minut, či ve varné konvici několikrát po sobě převářet a nechat poté odkryté víko.
  • Každý den si udělejte dvě malá cvičení. Jedná se vždy jen o tři minuty! Pusťte si (třeba z Youtoube) nějakou africkou hudbu s bubny a začněte se podle hudby natřásat. Musíte řádně třepat každým kouskem těla. Představujte si, jak z těla ony kyseliny vyklepáváte, jak se vám třese každá z milionů buněk, které máme a z každé se ony jedovaté kyseliny odplavují.
  • Dejte si před sebe polštář. Klekněte si a ruce sepněte nad hlavou jako kladivo. Pevně je sevřete. Rukama začněte bušit vší silou do polštáře a vykřikujte hodně sprosté nadávky, hodně nahlas by bylo ideální… Jestliže to nejde, nevadí, můžete i potichu a tlumeně. Komu? To přeci víte nejlépe, koho byste potřebovali zmlátit, nakopat do zadku, seřvat. Vyplavíte tím přebytek emocí, které jsou největší příčinou překyselení.

 

Autor

Komentáře k článku