5 tipů, jak se zbavit bolesti žaludku

1

Něco špatného jste snědli? Bolí váš žaludek a nevíte si s tím rady? Vyzkoušejte některou z následujících rad a uleví se vám.

Tonic a alkohol

Možná to zní jako špatný nápad, ale hořké likéry v sobě obsahují spoustu bylin, které člověku uleví od bolesti. Například Becherovka, Jägermeister, Tatranský čaj či Fernet. Stačí do sebe vyklopit malý panák na ex. Podobné účinky, ovšem bez obsahu alkoholu, má také zázvorová limonáda a tonic.

Zázvor

A rovnou navážeme na zázvorovou limonádu. Zázvor je protizánětlivý a pomáhá při boji se žaludečními obtížemi. Z čerstvého zázvoru si můžete uvařit čaj nebo si koupit zázvorové bonbony.

Heřmánkový čaj

Šálek heřmánkové čaje váš žaludek zklidní a pomůže vám od případných křečí. Pijte ho pomalu, po malých doušcích.

Mátový čaj

Další zázračnou bylinkou je máta. Má příjemné štiplavé aroma a velmi dobré účinky na trávení. Vyskytuje se v čajových směsích speciálních žaludečních čajů. Podporuje torbu žluči a vylučování žaludečních šťáv. Také pomáhá uvolňovat křeče a pomáhá při nevolnostech.

Nahřívací polštářek

Pokud jste si již naordinovali některý z výše zmíněných nápojů, přišel čas na nahřívací polštářek. Ten stačí na pár minut vložit do mikrovlnné trouby, a pak se společně odebrat na gauč nebo do postele a jen si zahřívat oblast břicha. Existují také speciální plyšáci, které můžete rovněž nahřát v mikrovlnce a jsou ideálními společníky pro nemocné děti. Teplo působící na břicho uvolní křeče a příjemně vás zrelaxuje. Jediné, na co si dávejte pozor je, abyste si nespálili pokožku. Polštářek nahřívejte na takovou teplotu, aby kontakt polštáře a pokožky nebyl nepříjemný.

Pokud vás trápí žaludeční bolesti, přejeme vám, ať jste brzy fit. Pomalu usrkávejte bylinný nápoj dle vašeho výběru a odpočívejte.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Autor

1 komentář

  1. zaludek me boli skoro porad, doktor mi na to nic nerekl. caje ani prasky nepomahaji. jedine co pomuze jsou dva panaky rumu

Komentáře k článku