5 rad, které vás připraví na těhotenství

0

Chcete-li otěhotnět a donosit zdravé miminko, pak je na místě příprava na těhotenství. Možná, že se to týká zrovna i vás a snažíte se již nějakou dobu otěhotnět. Stále roste počet párů, jež prochází složitým obdobím a potýká se s problémem početí. Taktéž roste počet samovolných potratů, což velmi těžce zasáhne psychiku ženy.

V posledních letech se navyšuje i množství vývojových vad a předčasných porodů. Patrně si nejedena žena klade otázku, proč se to vůbec děje? Jednak je to neinformovanost, podceňování a zanedbaná příprava. Přípravou na těhotenství si nastávající maminka zajišťuje, že donosí zdravé miminko. Přáním každé ženy je prožít krásných devět měsíců, které budou bezproblémové.

Proč je příprava tak důležitá?

Informace pomohou každé ženě, které tikají biologické hodiny, pochopit fyzické i psychické změny, které těhotenství sebou přináší. Patrně namítnete, že naše maminky a babičky s tím takové cavíky nedělaly, což je pravda, ale byla jiná doba, jiná skladba stravy, více pohybu, méně stresu, jiné ovzduší, menší pracovní tlak vyvíjený na ženu a mnoho dalších aspektů, které na ženu dnešní doby působí jinak.

Kdy těhotenství začít plánovat?

S plánováním těhotenství se doporučuje začít 3 měsíce předem. Patrně mnoho žen nemá tušení, jak klíčovou roli v těhotenství sehrává kyselina listová. Ta je jedním z pilířů, které se neoplácí podcenit. Ovšem jak pro své tělo, které bude vystaveno psychickým a fyzickým změnám, tak pro své miminko může udělat mnohem víc. Mnohé vědecké studie prokázaly, že včasná příprava snižuje také riziko některých dětských onemocnění: alergie, astma, ekzémy.

5 bodů na co se před těhotenstvím zaměřit

  • Připravit své tělo
  • Zajistit optimální výživu
  • Zlepšit kvalitu pohlavních buněk
  • Zvýšit plodnost
  • Podpořit zdravý vývoj miminka

Autor

Mezi můj největší koníček, který mi zabírá většinu času, patří psaní článků. Ale protože je potřeba i trochu žít mimo domov věnuji se 4x týdně sportovním aktivitám. O víkendu ráda odpočívám u kreativního tvoření a vymýšlím ruční dekorace.

Komentáře k článku