3 kroky jak opět probudit lásku

0

Je zcela běžné, že se časem z každého vztahu vytratí taková ta prvotní jiskra. To však neznamená, že se zcela vytratila láska. Jen je schovaná a krčí se někde uvnitř. Přečtěte si naše tipy, jak vydolovat a probudit opět lásku, která dřímá uvnitř. Věcí, které by člověk měl pro svůj vztah udělat je samozřejmě více, ale to by byl už román.

shutterstock_189705860

Doteky a něžnosti

Psát o důležitosti polibků, hlazení, objetí a doteků by bylo na spíš na knihu. Ale pokusíme se to shrnout. Mimo komunikace je velmi důležitý i fyzický kontakt. Bohatě postačí, když si při příchodu se zaměstnání začnete opět dávat pusinky, objímat se, držet za ruku u sledování filmu a něžné objetí kdykoliv během dne. Čím více tělesného kontaktu tím lepší psychika a spokojenější vztah. Nejen při líbání, ale i dotecích se uvolňuje do těla hormon přezdívaný oxytocin, který vzbuzuje pocit zamilovanosti. Jestliže i vaše sexuální aktivity odezněly, neplašte, ale pozvolna přidejte na intenzitě.

Důležitost komunikace

Jak bylo výše uvedeno, komunikace je stavební kámen každého vztahu. Nejen toho partnerského. Bohužel mnoho lidí nemá tušení, jak správně komunikovat se šéfem, podřízeným, natož se svým partnerem.  Vynechejte urážlivé a vyčítavé tóny i gesta. Mluvte spolu o tom, jak se cítíte, ať už v dobrém i zlém. Povídejte si, jaký jste měli den. Bohužel se často stává, že ačkoliv mluvíme stejnou řečí, je to jako komunikovat s mimozemšťanem. Jeden sedí v jednom pokoji a druhý za 20cm tlustou zdí a přesto, jako by byli vzdáleni 1000 světelných let. Bez komunikace nikdy nepochopíte, co se s druhým člověkem odehrává.

Projevte si navzájem vděk

Není žádnou povinností, aby jeden dělal tohle a druhý tamto. Je to vždy o vzájemné domluvě. Jestliže si muž přestane vážit ženy a považuje její svačinky, obědy a večeře za samozřejmost – není něco v pořádku. Správné je poděkovat a být vděčný, že se žena stará o to, aby bylo doma jídlo. A naopak se většina pokažených věcí doma sama neopraví. Mnoho žen ještě své polovičky peskuje, že to udělali špatně. V tom případě si milé dámy oblékněte montérky, vezměte nářadí a opravte si to samy. Stejně tak může vzít muž do ruky zástěru, vařečku a upéci buchtu na sobotní snídani. Nejde pouze o kuchyň a domácí opravy, ale jistě chápete, co tím myslíme. Vděk, úcta a respekt by rozhodně měly bydlet s vámi.

Autor

Mezi můj největší koníček, který mi zabírá většinu času, patří psaní článků. Ale protože je potřeba i trochu žít mimo domov věnuji se 4x týdně sportovním aktivitám. O víkendu ráda odpočívám u kreativního tvoření a vymýšlím ruční dekorace.

Komentáře k článku