Jak se projevuje artróza  

0

Osteoartróza je onemocnění kloubů při kterém dochází k poruše obnovy kloubní chrupavky a následně ke změnám kosti a přilehlých měkkých tkání. Touto nejrozšířenější chorobou lidstva trpí cca 12% světové populace a více se vyskytuje u starších lidí. Nejvíce postiženou skupinou jsou lidé od 70 let věku a to každý druhý.

artróza 

Kdy se projevuje

Osteoartróza se začíná u mnohých pacientů již od dvacátého roku věku, kdy je vidět zatím jen mikroskopicky, nicméně o dvacet let později je již viditelná na rentgenu. Pokud se u mladých lidí vyskytne artróza v brzkém věku, je to velice často důsledkem sportovního přetížení, či úrazu. V tomto případě má osteoartróza vlastní vývoj.

Jsou různé formy osteoartrózy někdy je postižena jen kloubní chrupavka, tou nejhorší variantou porucha kosti, která je pod chrupavkou.

Jak s osteoartrózou žít?

V prvé řadě je potřeba si říct, jak osteoartróze předcházet. Musíme mít na mysli, že veškeré předcházení začíná v dětském věku. Bohužel v dnešní době mládež nedostatečně sportuje a tím pádem se nevyvíjejí dostatečně veškeré pohybové tkáně, co tvoří pohybový aparát. Pokud se jednou již osteoartróza objeví, když dojde k tzn. zánětlivému kloubu, pak je důležité si říct tyto zásady – klouby by neměly být přetěžovány, za druhé je potřeba se řídit zdravou výživou a velkou nadějí pro pacienty se začínající osteoartrózou kolagenního hydrolyzátu. V ČR je distribuován pod názvem Geladrink.

Po braní toho preparátu mají 2/3 pacientů skvělé výsledky. Pro artrózu je dobrý pohyb jako procházky, jízda na kole a plavání. Nikdy byste neměli jít přes bolest. Dobrou formou pro léčbu osteoartrózy je také léčebná gymnastika.

Share.

About Author

Leave A Reply