Zvažujete nákup chytrých hodinek? Takto vyberete ty správné pro vás

0

Chytré hodinky jsou populárním doplňkem, který má v dnešní době už skoro každý. Vy jejich nákup ještě pořád zvažujete? Pokud nevíte, podle čeho vybrat, poradíme vám, jak zvolit smart hodinky, které budou skutečně funkční, stylové a využitelné do každodenního života.

Design a materiál

Chytré hodinky je samozřejmě třeba rozdělit na pánské a dámské. Nabízí se modely s kulatým displejem, kdy jsou modely pro pány obvykle od 45 milimetrů výše. Dámské smart hodinky s kulatým displejem mají velikost ciferníku obvykle 42 či 43 milimetrů v průměru. U jiných tvarů je pak třeba zvážit to, jak hodinky vypadají na ruce a jak se s nimi cítíte. Materiálů je dnes skutečně mnoho, obvykle hodně prozradí o tom, jakou odolnost lze od hodinek očekávat.

Hardware a ovládání

Hned při prvním pohledu na hodinky dotykové se dá odhadnout, jaké funkce asi budou nabízet. Zcela standardní je ovládání pomocí tahání prstem po displeji a případně dodatečné mačkání tlačítek. Oblíbená je také otočná navigační korunka, která může nahrazovat tlačítka. Přítomnost reproduktoru a mikrofonu naznačuje, že bude možné využívat možnost volání, NFC modul je příslibem pro bezkontaktní placení, eSIM pak umožní připojení do telefonní sítě a GPS modul lepší služby určování polohy.

Záleží, co všechno chcete na hodinkách využívat. Pokud vám stačí obyčejné fit náramky pro sledování času a počítání kroků, nemusíte se zbytkem zabývat. Jestli čekáte přeci jen více, je dobré si pečlivě prostudovat, co hodinky nabízí.

Funkce

Krokoměr, měření tepu, stopky nebo budík patří obvykle k základní výbavě. Nicméně výrobci se snaží neustále přicházet s novými a novými funkcemi, z nichž ne všechny mají skutečný význam nebo použitelnost. Zvažte, co je pro vás zásadní. Doporučujeme ale dbát na přesnost hodinek, aby naměřené hodnoty skutečně byly spolehlivé a dávaly nějaký smysl.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Autor

Komentáře k článku