Zázračné účinky kávy na vaše vlasy a pleť

0

O tom, že je káva výborným nápojem, který lze připravit na stovku způsobů, ale stále chutná skvěle, se nemusíme zmiňovat. Své využití má v kuchyni i při výrobě lahodného tiramisu, ale přidat ji lze i do perníku a dalších dezertů. Vyzkoušeli jste ale již její účinky v kosmetice? Proč byste měli dát kávě šanci a kdy vám její zázračné vlastnosti přijdou vhod? Známe odpověď.

Trápí vás celulitida? S kávou již nebude

Mnoho žen trápí celulitida a v řadě případů kvůli tomu omezují nošení krátkých kalhot, sukní a šatů. Naštěstí ale existuje káva. Ta obsahuje látky, jež mají lypolitický účinek. To znamená, že dokáže účinně bojovat proti celulitidě, protože pokožce navrací pružnost a pevný tvar. K tomu, aby tento účinek nastal a vy se mohli rozloučit s pomerančovou kůží, je zapotřebí použít kávu jako peeling. Ten si lze jednoduše vyrobit doma smícháním mleté kávy a kokosového oleje. Tuto směs pravidelně nanášejte na oblast, ve které je patrná celulitida a brzy si povšimnete postupného vyhlazování a vypínání kůže.

Kofeinový šampon? Příjemná vůně není jedinou jeho výhodou

Určitě jste již zaznamenali, že v drogerii je možné zakoupit si kofeinový šampon. Jeho největší výhodou není to, že krásně voní, nýbrž to, že má pozitivní účinky na vlasy. Kofein vás dokáže nejenom pořádně nabudit při přímé konzumaci, ale potřebný kopanec dodá také vlasům. Po kofeinu budou vlasy silnější, vyživené, lesklé a husté.

Dejte sbohem vráskám

Kofein v kombinaci s antioxidanty, které jsou v kávě rovněž obsaženy, má pozitivní účinek na stav a vzhled pleti. Kofein dokáže vaši pleť vyhladit a projasnit. Kofeinový zábal na pleť si opět můžete vytvořit v domácích podmínkách. Budete k tomu potřebovat:

  • mletou kávu,
  • smetanu.

Následně si neuvaříte šálek kávy se smetanou, ale směs smícháte, vytvoříte kašovitou hmotu a tu si poté nanesete na obličej a dekolt. Krouživými pohyby ji rozetřete, necháte alespoň pět minut působit a následně ji smyjete. Výsledek? Pleť, která je vyhlazená, jemná a viditelně mladší.

Hojivé účinky a ochrana před UV filtry

Věděli jste o tom, že káva má také hojivé účinky? Obsahuje totiž kyselinu linolovou a další látky, které napomáhají při regeneraci kůže. Po kávě můžete sáhnout i v případě, že jste vystaveni slunečním paprskům, ale zrovna nemáte po ruce krém na opalování. Abyste neriskovali popáleniny a nepodstupovali rizika, se kterými je pobyt na přímém slunci spojen, namažte svou pleť kávovým olejem. Díky tomu se vaše pokožka nespálí. I přesto ale pobyt na přímém slunci nevyhledávejte, a v případě, že po ruce nemáte přípravek s ochranným faktorem, berte kávový olej jako poslední možnost, která vás ochrání, ale ne tak účinně jako opalovací přípravky.

Ochrana rtů i vyživující olej po sprše

V neposlední řadě můžete kávu použít k výrobě domácího balzámu na rty. Tentokrát ovšem nesahejte po namleté kávě, ale místo toho si pořiďte kávový olej. Z něj, rozpuštěného včelího vosku a kokosového oleje si můžete vyrobit domácí balzám na rty, který ideálně skladujte v malé uzavíratelné krabičce. Kávový balzám na rty krásně voní a zvláční vaše rty. Kávový olej ale využijete i samotný, a to místo tělového krému. Po sprše jej vtírejte do mírně vlhké pokožky a počkejte, až se celý vstřebá. Vaše pleť bude vyživená a získá příjemnou vůni.

Káva rozhodně nepatří pouze do kuchyně, ale své čestné místo má také mezi kosmetickými přípravky. Ať už si připravíte domácí peeling, zábal na vlasy, zakoupíte si kofeinový šampon či kávový olej, nebudete svého rozhodnutí litovat. Káva má totiž nejenom nádherné aroma, ale také skvělé účinky na pokožku a vlasy.

Zdroj foto: www.freepik.com

Autor

Komentáře k článku