Jak využít kokosový olej pro vlastní krásu?

0

Kokosový olej má v domácnosti všestranné využití. Použít lze na přípravu vynikajících receptů, jako leštěnka na kožený, ale i dřevěný nábytek, lubrikační gel v ložnici, ale zastoupí i celou řadu kosmetických přípravků. Má příjemnou jemnou vůni, snadno se vstřebává. Dnes se budeme věnovat kokosovému oleji právě z pohledu krásy.

Olej na tělo

Došlo vám tělové mléko a přemýšlíte, čím se nakrémovat po koupeli? Vezměte si do dlaně kokosový olej, třením jej roztopte a vesele si s ním můžete naolejovat celé tělo, od hlavy až k patě. Výtečný je zejména po opalování, protože má klidnící účinky. Někomu nemusí sedět na obličeji, pak stačí jen malé množství poťapkat kolem očního okolí – výtečně redukuje vrásky.

Kokosový olej na zuby

Kokosovým olejem si můžete i umývat zuby. Mnoho lidí, jež kokosový olej na zuby používají delší dobu, uvádí, že má bělící účinky. Já jsem to zkoušela a nic ohromného jsem nezaznamenala, ovšem zubařka potvrdila, že se mi zlepšil stav dásní (odhalené krčky). Zuby si nejdříve vyčistím – zubní pasou, poté naberu na prst trošku oleje a masíruji s ním dásně. Je dobré to provádět každé ráno.

Na poničené konečky vlasů

Trápí-li vás poničené a suché konečky vlasů, pak si do nich pravidelně vtírejte kokosový olej. Nedávejte však olej na celé vlasy, až ke kořínkům. Bohatě stačí pouze vetřít do poničených konců. Když ho nedáte příliš, není potřeba jej hned vymývat.

Na odličování

Kokosový olej poslouží i jako vynikající pomocník při odličování. Stačí roztopit trochu v dlani, nanést na vatový tampónek a odlíčit se. Poté obličej ještě opláchněte ve vlažné vodě a vysušte do sucha.

Lesk na rty

Kokosový olej můžete použít i jako přírodní lesk na rty. V létě je hydratuje, v zimě chrání před mrazem a popraskáním. Toužíte-li po barevném odstínu, stačí do něj zamíchat kakaový prášek, prášek z červené řepy, skořici, šťávu z ostružin, borůvek apod.

 

Autor

Mezi můj největší koníček, který mi zabírá většinu času, patří psaní článků. Ale protože je potřeba i trochu žít mimo domov věnuji se 4x týdně sportovním aktivitám. O víkendu ráda odpočívám u kreativního tvoření a vymýšlím ruční dekorace.

Komentáře k článku