Vybíráme funkční prádlo na kolo. Bavlna se vůbec nehodí

1

Chystáte se vyrazit na kola? Konec léta, kdy už není takové horko a děti se pomalu vracejí zpět domů, k tomu přímo vyzývá. Nikde už nebude přelidněno a vy si užijete projížďky krajinou v klidu a pohodě. Předtím než vyrazíte, je ale nutné pořídit si kvalitní výbavu. Nejen cyklistické oblečení, ale především celkově funkční prádlo vyrobené z materiálů, které jsou šetrné k pokožce a vyrobené právě pro potřeby sportovců. Jak jej vybrat?

Především je třeba si uvědomit, že funkční prádlo poskytuje hned několik výhod:

  • spolehlivě odvádí vlhkost
  • nedrhne a netlačí
  • výborně se hodí pro cyklistiku

Dres na kolo a kraťasy na kolo bývají vyrobeny z funkčního materiálu, ovšem zejména v chladnějších dnech bude potřeba mít s sebou více vrstev. Ne všechny musí nutně být funkční. Naopak je třeba se zaměřit především na to, aby funkční vrstva byla ta, která přiléhá přímo na tělo.

Zapomeňte na bavlnu

I když u jiného oblečení hraje bavlna jistě prim, na kola si ji raději neberte. Má totiž tu nevýhodu, že nasává pot a oblečení z tohoto materiálu se tedy rychle promočí, je lepivé, studené a dlouho schne. Funkční prádlo oproti tomu vlhkost rychle odvádí z pokožky a ta se hned odpaří.

Speciální střihy na kolo

Využít můžete samozřejmě univerzální funkční prádlo, ale v nabídce jsou i speciální cyklistické střihy. Trička mají prodlouženou spodní část zad a zase silnější polstrování v oblasti sedu. Samozřejmostí jsou i speciální cyklo ponožky, které chrání nohu před odřením a puchýři.

Nepodceňte i další výbavu

Kromě funkčního prádla by vám rozhodně neměly chybět rukavice na kolo. Chrání před prochladnutím kloubů a v případě pádu vás zachrání před bolestivým zraněním. Zvážit můžete i batohy na kolo, byť ty nejsou nezbytné. Někteří spíše preferují cyklo tašky, které se dají na kolo zavěsit. Je totiž pravda, že pod batohem se člověk rychleji zpotí.

Autor

1 komentář

Komentáře k článku