Její svět

Vybíráme funkční prádlo na kolo. Bavlna se vůbec nehodí

Chystáte se vyrazit na kola? Konec léta, kdy už není takové horko a děti se pomalu vracejí zpět domů, k tomu přímo vyzývá. Nikde už nebude přelidněno a vy si užijete projížďky krajinou v klidu a pohodě. Předtím než vyrazíte, je ale nutné pořídit si kvalitní výbavu. Nejen cyklistické oblečení, ale především celkově funkční prádlo vyrobené z materiálů, které jsou šetrné k pokožce a vyrobené právě pro potřeby sportovců. Jak jej vybrat?

Především je třeba si uvědomit, že funkční prádlo poskytuje hned několik výhod:

Dres na kolo a kraťasy na kolo bývají vyrobeny z funkčního materiálu, ovšem zejména v chladnějších dnech bude potřeba mít s sebou více vrstev. Ne všechny musí nutně být funkční. Naopak je třeba se zaměřit především na to, aby funkční vrstva byla ta, která přiléhá přímo na tělo.

Zapomeňte na bavlnu

I když u jiného oblečení hraje bavlna jistě prim, na kola si ji raději neberte. Má totiž tu nevýhodu, že nasává pot a oblečení z tohoto materiálu se tedy rychle promočí, je lepivé, studené a dlouho schne. Funkční prádlo oproti tomu vlhkost rychle odvádí z pokožky a ta se hned odpaří.

Speciální střihy na kolo

Využít můžete samozřejmě univerzální funkční prádlo, ale v nabídce jsou i speciální cyklistické střihy. Trička mají prodlouženou spodní část zad a zase silnější polstrování v oblasti sedu. Samozřejmostí jsou i speciální cyklo ponožky, které chrání nohu před odřením a puchýři.

Nepodceňte i další výbavu

Kromě funkčního prádla by vám rozhodně neměly chybět rukavice na kolo. Chrání před prochladnutím kloubů a v případě pádu vás zachrání před bolestivým zraněním. Zvážit můžete i batohy na kolo, byť ty nejsou nezbytné. Někteří spíše preferují cyklo tašky, které se dají na kolo zavěsit. Je totiž pravda, že pod batohem se člověk rychleji zpotí.

Exit mobile version