Virtuální cestování: Jaké jsou jeho výhody?

0

Pandemie Covid-19 zdaleka neskončila a mnoho z nás své cestovní plány na nějaký čas raději odložila. Ovšem nemusíte smutnit, naštěstí existuje možnost tzv. virtuální cestování, díky němuž můžete navštívit nespočet krásných míst, a to z pohodlí a bezpečí domova.

Poradíme vám, jaké webové stránky jsou pro cestování z domova nejlepší.

Umění a kultura na Google

Google Arts and Culture je jedním z nejlepších webových nástrojů pro objevování krás světa ve všech jeho formách. Cílem těchto webových stránek je zpřístupnit umění z celého světa komukoliv, bez ohledu na to, kde se nachází. Můžete tak obdivovat slavná umělecká díla a vyhledávat je na základě umělce, stylu, období nebo barvy. Pomocí webu Street View si můžete dokonce prohlédnout muzea, či památky virtuálně.

Nadace národních parků v USA

Ráda byste vycestovala do USA, ale podmínky vám k cestě moc nepřejí? Nezoufejte, pomocí webových stránek National Parks Service můžete z pohodlí gauče navštívit nejpopulárnější parky a historické památky v zemi, mezi něž například patří Grand Canyon, Yellowstone či Badlands. 

Explore.org

Stránka Explore.org je domovem různých živých videostreamů, které jsou vysílány z celého světa. S živými přenosy se můžete posadit a pozorovat přírodní svět, prohlížet si místa, která byste pravděpodobně nikdy nenavštívila. Sledujte například, jak medvědi hnědí loví lososy v národním parku Katmai na Aljašce. Vydejte se na safari v Laikipia County v Keni, abyste zjistila, zda můžete spatřit některého z místních volně žijících živočichů. Nebo jen tak pozorujte vlny na pobřeží pláže Ehukai v Oahu na Havaji. 

YouTube

YouTube snad ani nemusíme představovat. Najdete na něm nespočet krásných videí z míst, která byste chtěla vidět. 

Díky internetu nemusíte chodit daleko (nebo vůbec nikam), abyste viděla nejneuvěřitelnější místa na světě. Můžete prozkoumat starobylé ruiny, navštívit proslulá muzea umění, sledovat divokou zvěř v jejích přirozených podmínkách nebo se jen tak procházet po ulicích rušných měst. A to vše z pohodlí domova do doby, než zase bezpečně vyrazíte objevovat světové krásy.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Autor

Komentáře k článku