Vedlejší účinky nedostatku spánku

0

Člověk by měl spát 8 hodin denně. Ačkoli se vám tato věta zdá jako otřepaná fráze, kterou slýcháváte z televizních reklam propagujících přípravky na ničím nerušené spaní, něco na ní přeci jen bude. Možná stejně jako spousta dalších lidí dostatek spánku podceňujete a zastáváte názor, že to nejhorší, co se vám touto nedbalostí může stát, je nepříjemná únava. Bohužel únava není to jediné, co si nedostatkem spánku můžete přivodit. Pokud nebudete dostatečně dlouho spát, můžete si zadělat na celou řadu vedlejších účinků, které vám hravě zkomplikují život. V dnešním článku vás přesvědčíme, že podceňovat spánek se vám nemusí vyplatit. Věříme, že po jeho přečtení ihned zalehnete do peřin a dopřejete si minimálně oněch pověstných 8 hodin. Jste připraveni slyšet pravdu?

shutterstock_152279609

Přibýváte na váze? Nedivte se!

Pokud jste si všimli, že poslední dobou rafička na váze neposlušně leze do zakázaných mezí, hledejte za touto skutečností jediného viníka: nedostatek spánku. Váš metabolismus se zpomalí a zároveň se zvýší chutě k jídlu, což má za následek přibytí na váze.

Máte problémy s pletí? Už víte kvůli čemu!

Jestliže se při pohledu do zrcadla rozčilujete pro nedostatky na vaší pleti, ani v tomto případě není na vině nic jiného, než skutečnost, že málo spíte. Nedostatek spánku totiž dehydratuje pokožku a věřte, že v takovém případě jsou nevzhledné kruhy pod očima to poslední, co vás bude trápit.

Nemáte chuť na sex? A proč si myslíte, že tomu tak je?

Uhodil na vás přítel, že s ním nechcete spát a vy jste se ohradila s tím, že zkrátka nemáte chuť? Pak věřte, že si za to můžete sama a to tím, že nespíte. Ano přesně tak, nedostatek spánku sníží vaše libido a vy se pak můžete zlobit jen sama na sebe, že najednou ztrácíte zájem o sexuální aktivitu.

Trpíte náladovostí? Ale notak!

Nepředvidatelné změny nálad, které doprovází váš každodenní život. I tak se může projevit skutečnost, že se ochuzujete o dostatek klidného a ničím nerušeného spánku. Vaše náladovost je způsobena hladinou hormonů, kterou spánek ovlivňuje.

Autor

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Neustále si rozšiřuji obzory a učím se novým věcem, které se mi hodí v reálném životě. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe.

Komentáře k článku