Tyto cviky vám zaručí ploché břicho. Vyzkoušejte je také

0

Ploché břicho a vyrýsované svaly je tajným snem každé ženy i muže. Ne vždy však máte čas zajít do fit centra a cvičit s profesionálním trenérem, který vám s tím pomůže. Vyzkoušejte cviky, které můžete dělat v pohodlí vašeho domova, kdykoli budete mít čas. Nezapomeňte, že všechny cviky musíte dělat správně, aby měly vámi vytoužený účinek.

Zkracovačky a nohy ve vzduchu

Klasickou zkracovačkou budete posilovat především šikmé břišní svaly. Pokud však k tomu ještě přidáte nohy ve vzduchu, bude výsledek mnohem účinnější, i když se u toho více zapotíte. Vezměte si podložku a posaďte se v mírném záklonu. Ruce si opřete vedle trupu. Nohy natáhněte, a poté je pomalu přitahujte k hrudníku. Nezapomeňte je držet neustále ve vzduchu. Soustřeďte se hlavně na to, aby provedený cvik byl co nejdokonalejší.

Zvedání nohou ve visu je nejúčinnější cvik

Tento cvik je poměrně složitý a v domácích podmínkách si pro něj budete muset vytvořit prostor, ale je rozhodně nejúčinnější. Zavěste se na hrazdu tak, aby vaše tělo bylo volně ve vzduchu a nohy se nedotýkaly země. Propněte paže a poté pomalu s vědomým zapojením břišních svalů zvedejte nohy. Tento pohyb musí vycházet z kyčlí. Buďte však opatrní, aby nedošlo ke kontrakci svalů v oblasti břicha. S přitáhnutýma nohama vydržte minutu, a pak je pomalu spouštějte.

Po porodu vyzkoušejte tento cvik

Po porodu břicho zatěžujte velmi pozvolna, protože břišní svaly jsou velmi uvolněné. Začněte tím nejjednodušším cvikem, který nejprve vaše svaly zpevní, než je začne formovat. Lehněte si na zem, mírně pokrčte kolena a pažemi se obejměte kolem ramen. Takto začněte tělo pomalu přitahovat ke kolenům. Cvičení musí být pravidelné a dobře ho prodýchejte. Cvičte ze začátku maximálně 20 cviků ve třech sériích – a až se na to budete cítit, postupně přidávejte.

Plochého břicha lze dosáhnout pouze pravidelným cvičením. Nečekejte, že za týden na sobě uvidíte první náznak zlepšení. Buďte trpěliví, efekt se dostaví.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Autor

Komentáře k článku