Tipy a triky, jak co nejlépe zvládnout porod

0

S následujícími tipy a triky můžete zvětšit svůj komfort ohledně porodu, porodních bolestí a těžkostí. Za prvé rozhodněte, kdo bude s vámi. Poté si zjistěte, co můžete dělat se svým tělem během kontrakcí. Budete se divit, jak moc jsou tyto tipy účinné.

1. Najděte si uklidňující prostředí

V prostředí, ve kterém budete před narozením vašeho děťátka na svět, byste se měla cítit bezpečně. Váš pokoj by měl mít samozřejmě místnost s koupelnou, nejlépe s vanou, a širokou škálu nábytku a zařízení, které zvýší váš pohyb a úlevu od bolesti. Vhodný je například CD přehrávač, houpací křeslo, míč, nízká stolička a měkká postel. Důležitý je samozřejmě i snadný přístup k lékařské pomoci.

2. Zjistěte si o porodu co nejvíce

Zjistěte si všechny dostupné informace o porodu z knih, časopisů, webových stránek, videí či předporodních kurzů a diskutujte o nejasnostech se svým gynekologem. Případně si o porodu můžete promluvit se svou kamarádkou, která již dítě má. Seznamte se také s nemocničními postupy a zvyky. Více znalostí znamená méně překvapení.

3. Mluvte o svém strachu

Ať už je to cokoli, čeho se u porodu bojíte, nedržte to v sobě. Tím, že vyjadřujete své obavy jiné osobě, vám může přinést úlevu, stejně tak praktické řešení vašich obav.

4. Procvičujte rytmické dýchání

Dýchejte v pomalém rytmu v průběhu kontrakce. Uvolníte tak napětí s každým výdechem. Také se snažte zrychleně dýchat každé dvě až tři sekundy. Pokud ztrácíte rytmus, můžete požádat svého partnera o pomoc.

5. Zaměřte se na něco příjemného

V tomto bodě vám může pomoci třeba tvář vašeho partnera, nebo se zaměřte na něco, co máte rádi, představte si, že jste v krásné čisté přírodě… cokoli, co odvede vaši pozornost od bolesti.

6. Pohybujte se

Dokud můžete, tak choďte nebo třeba můžete sem tam udělat dřep. Zkoušet můžete různé pozice, některé vám mohou ulevit od bolesti.

Autor

Komentáře k článku