Snídaně: Změňte své stravovací návyky, tělo se vám odvděčí

0

Snídaně je považována za nejdůležitější jídlo dne. Zejména diabetici by ji v žádném případě neměli vynechávat. První ranní jídlo je zásadní, protože je to první jídlo, které konzumujeme po dlouhém spánku. Proto potřebujeme do těla doplnit jakési palivo, které připraví naše tělo na celý den. Proč dbát na správnou snídani vám prozradíme v článku.

Proč je snídaně tolik důležitá?

Pokud vynecháte snídani, může se zvýšit i hladina cukru v krvi. Nehledě na to, že kvůli nesprávnému stravování si můžete rozhodit celý metabolismus, s čím také souvisí přibývání na váze, nedostatek energie, únava, a dokonce i špatná paměť.

Nezapomínejte na zeleninu

Pokud se vyhýbáte zelenině během snídaně, měli byste svůj zvyk okamžitě přehodnotit. Množství kalorií v zelenině je nízké a má také nízký obsah sacharidů. Zelenina doplňuje nedostatek vlákniny, vitamínů a minerálů.

Vláknina je důležitá

Snídaně by měla obsahovat vlákninu, která je pro naše tělo nepostradatelná. Nejenom že vláknina nás na delší dobu zasytí, ale také reguluje hladinu cukru v krvi.

Pozor na sacharidy

Jídlo plné sacharidů není vůbec pro naše tělo zdravé. Jedním zásadním problémem je zvyšování hladiny cukru v krvi. Namísto sacharidů jednoduchých zařaďte do ranního jídelníčku sacharidy komplexní.

Nedostatek bílkovin je největší problém

Protein, stavební kámen těla, se na našem talíři vyskytuje velmi málo. Správné množství bílkovin dodá tělu pohon na celý den. Vejce, mléko a maso jsou bohatým zdrojem bílkovin. Pokud jste vegetariánka, můžete si zvolit sóju nebo produkty na této bázi. Potraviny bohaté na bílkoviny pomáhají také kontrolovat hladinu cukru v krvi.

Ovoce na talíři je lepší než ve sklenici

V dnešním uspěchaném světě jsme vyřešili konzumaci ovoce pomocí ovocných šťáv, což ale vůbec není správný způsob, jak z ovoce získat všechny živiny. Kromě toho v jedné sklenici džusu získáte spoustu kalorií a sacharidů, což může zvýšit hladinu cukru v krvi. Ovocná šťáva také postrádá vlákninu přítomnou v ovoci.

Potrpíte si na zdravou snídani? Nebo ji vynecháváte?

Zdroj foto: pixabay.com

Autor

Komentáře k článku