Skvělý tip na výlet: Prodloužený víkend v Dánsku

0

Dánsko je nádhernou severskou zemí, která má nepochybně co nabídnout a jedná se tak o ideální destinaci pro dovolenou, pokud máte rádi zimu a severskou kulturu, či pokud chcete poznat něco nového.

Kodaň

Kodaň je hlavním a zároveň největším městem Dánska. Není však příliš velká a navíc není náročná pro orientaci, rozhodně je proto ideálním místem pro trávení prodlouženého víkendu. V Kodani poznáte tu správnou dávku místní historie, zároveň vám však poskytne i pohled na moderní architekturu. Oblíbeným místem turistů je socha Malé mořské víly. Nabídne vám také poznání specifických kulinářských specialit a poznáte jinou módu. Dánsko je totiž známé pro svou eleganci.

Významná místa

Jistě každé větší město jakéhokoliv státu má důležitá místa, která byste při návštěvě země rozhodně neměli vynechat. V Kodani se jedná například o malebnou čtvrť Nyhavn, jedná se o proslulý přístav, který vás nepochybně osloví svou krásou v podobě lodí a roztomilých domečků s rozmanitě barevnými fasádami. Opomenout byste neměli ani zámek Rosenborg, který leží jen kousek od centra a kromě zajímavého kousku architektury lze najdete také nádherné zahrady. Samozřejmě za návštěvu stojí také proslulá socha malé mořské víly, jedná se však o velmi žádanou památku a vyplatí se tak vyrazit tam v brzkých ranních hodinách.

Superkilen

Tento název pod sebou skrývá v podstatě hřiště pro dospělé. Jedná se o městský prostor, který vyjadřuje velkou rozmanitost městského obyvatelstva pomocí předmětů každodenní potřeby. Tento koncept tak nabízí představu o různém složení kodaňského obyvatelstva. Najdete zde kolem šedesáti objektů z různých zemí světa, které jednotlivé státy charakterizují. Superkilen je rozdělen do tří částí, zelené, černé a červené. Zelená část poskytuje útočiště především rodinám s dětmi, hodí se pro piknik, černá část je vybavena lavičkami a grily, červená část je pak zaměřena na sportovní vyžití. To své si tu tak rozhodně najde každý a toto místo stojí za návštěvu.

Kromě Kodaně nabízí Dánsko také celou řadu dalších zajímavých míst. Navštívit můžete například také malé dánské vesničky, kde poznáte místní kulturu a nebo krásnou divokou přírodu.

Zdroj foto: freepik.com

Autor

Komentáře k článku