Kam vyrazit na letní turistiku v Česku?

0

Láká vás turistika a vy si pomalu plánujete cíle vašeho prázdninového putování? Toužíte navštívit doposud nepoznaná místa, která ve vás zanechají příjemné vzpomínky? Nevadí vám pohyb, rádi zdoláváte nejrůznější pohoří a nosit celý den na zádech batoh vám nepřidělá vrásky na čele? Pak je náš dnešní článek zaměřený na letní turistiku v Česku stvořený právě pro vás!

unspecified

Pro letní turistiku v Česku se každoročně nadchne stále více lidí, neboť i naše krásná země nám může v tomto ohledu hodně nabídnout. Jestliže letos nechcete na dovolenou vyrazit za hranice a povalovat se čtrnáct dní někde na pláži u moře, pak se inspirujte našimi tipy na letní turistiku v Česku, mezi kterými si dokáže vybrat úplně každý!

Zajímavá místa pro letní turistiku v Česku – inspirace pro vás!

Našli jsme pro vás několik míst, která rozhodně stojí za poznání. Na své si přijde úplně každý, kdo rád tráví čas v krásné přírodě, miluje čerstvý vzduch a zdolávání překážek je pro něho výzvou!

  1. Pavlovské vrchy

    Pavlovské vrchy spadající pod Mikulovské vrchoviny s největším vrcholem Děvín rozhodně stojí za vidění. Jsou vidět již zdaleka a vy si tak tohle nádherné vápencové bradlo můžete prohlédnout již za cesty. Po turistické trase se vydáte směrem ke skalním útvarům Martinka a Špunt, pokračovat budete na západ na Sirotčí hrádek, Stolovu horu a Dunajovické kopce. Můžete se vydat i po modré stezce na zříceninu Dívčích hradů.

  2. Vrchovina Maleník

    Malebně nazvané pohoří Malenik je dalším velice lákavým místem určeným pro letní turistiku, kam by měl zavítat každý, kdo touží po dobrodružství. Zalesněné vršky kopců zaujímající sestupnou tendenci doplněné o příkré srázy spadající do kaňonu řeky Bečvy vás nadchnou natolik, že si procházku prodloužíte klidně na celý den. Pod severními svahy Maleníku protéká řeka Bečva, která stojí za pohled především v okolí Teplic nad Bečvou, kde řeka protéká hlubokým vápencovým kaňonem v oblasti Hranického krasu.

  3. Zlatohorská vrchovina

    Zlatohorská vrchovina získala svůj název díky zdejšímu nalezišti kovů a ačkoli svou výškou sice nepřesahuje 1000 metrů nad mořem, určitě stojí za to, abyste si ji přidali na svůj seznam letních cílů. Tvoří severovýchodní předhůří Hrubého Jeseníku. První nenápadné kopce se nachází na východě, kde se zvedají z roviny u Osoblahy, poté ale jsou k vidění vrchy dosahující i 600 metrů nad mořem. Východní část Zlatohorské vrchoviny je lemována údolím dvou řek – Petrovického potoka a Opavicí.

Autor

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Neustále si rozšiřuji obzory a učím se novým věcem, které se mi hodí v reálném životě. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe.

Komentáře k článku