Šála: Jak ji nosit elegantně jako Pařížanka?

0

Paříž je nepochybně spojována s módou a trendy, proto z této země mnohdy přichází inspirace, nejen co se módy týká. Nejenže vás šála udrží v zimě v teple, je totiž také skvělým módním doplňkem. Je však třeba vědět jakou vybrat a jak ji nosit.

Velikost a materiál

Při výběru velikosti šály záleží pouze na vás, ovšem rozhodně lze říci, že větší kousky většinou vypadají lépe. Navíc vás také lépe zahřejí. Obecným pravidlem je, že byste šálu měla alespoň jednou omotat okolo krku, aniž by musela být utažená. Výběr materiálu je také velmi důležitý, jelikož šála je v přímém kontaktu s krkem a obličejem. Vybírejte proto příjemný materiál, který bude komfortní při nošení. Vyhněte se syntetickým materiálům a volte raději vlnu, hedvábí či kašmír.

Šála a jak ji nosit?

Možností, jak nosit šálu, je opravdu hodně. Můžete její konce nechat jen tak ležet na hrudi, nebo je naopak přehodit přes ramena na záda. Případně můžete také celou šálu omotat kolem krku. Jestliže šála nestačí na jedno otočení kolem krku, pak je příliš malá a nehodí se ji nosit. Tenké šály v této době vypadají poněkud staromódně. Dejte si také pozor na přílišné utažení šály kolem krku, které nepůsobí dobře.

Barvy a vzory

Při výběru barev a vzorů přichází ta pravá zábava. Nadčasovou klasikou jsou bílé, béžové, šedé či hnědé šály, které vždy vypadají dobře. Neexistuje však žádná špatná barva. Samozřejmě můžete zvolit i veselou barvu, která vás rozzáří v chladném zimním dni.

Barva šály by však měla být odlišná od barvy kabátu i dalšího oblečení. Je však dobré kombinovat barvy, které spolu ladí. Jestliže toužíte po různých vzorech, pořiďte si více různých šál. Díky tomu vždy budete mít na výběr, jaký kousek vybrat ke svému outfitu.

Šála je skvělým, a hlavně praktickým doplňkem, díky které zazáříte. Nebojte se ji proto nosit, volit odvážné barvy a vzory a ozvláštnit tak svůj styl.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Autor

Komentáře k článku