Rozšířené póry: Jak s nimi bojovat?

0

Na světě jsou ženy, které mají pleť jako dětskou prdelku. Jenže také jsme tu my, kterým už tak moc naděleno nebylo, a tak každý den svádíme boj s naší problematickou pletí. Mezi nejčastější problémy patří velké póry. Poradíme vám, jak je minimalizovat, případně se jich zbavit.

Séra s retinolem

Látka retinol je v kosmetice využívána skutečně hojně. A není divu, díky svým vlastnostem působí proti předčasnému stárnutí a vzniku akné tím, že stimuluje obnovu buněk. Retinol také rozšířené póry čistí a opticky je dokáže redukovat. Pro co největší efekt nejdříve pleť nahřejte, abyste póry otevřela, a poté, ideálně před spaním, naneste sérum s retinolem na pleť.

Čisticí masky a peelingy

Tak schválně, jak často používáte peelingy a čisticí masky na obličej? Zejména ty, které trápí rozšířené póry, by měly tuto péči provádět pravidelně (ne však více než jednou týdně). Mezi ideální přípravky patří ty, které jsou bohaté na minerály s bahnem z Mrtvého moře nebo s řasami, které jsou známé svými antibakteriálními vlastnostmi a regulací tvorby mazu. Také tea tree oil, zinek, křemík a kyselina salicylová jsou skvělými pomocníky.

Laserové ošetření

Pokud jsou póry velmi výrazné, obyčejnými kosmetickými přípravkami se jich nezbavíte. V tomto případě budete muset zvážit laserové ošetření pomocí tzv. frakčního laseru. Cílem je stimulovat tvorbu kolagenu a tvorbu nových kožních buněk. V důsledku toho by měly být póry minimalizovány a pleť by měla být sjednocená.

Vyhlazující make-up

Jestliže se vám moc nechce do své pleti zasahovat, poslední záchranou může být make-up. Dnes už existuje celá řada druhů, z nichž je někdy těžké vybírat. Abyste své póry minimalizovala, sáhněte po vyhlazujícím make-upu, jehož polymery se v póru usadí a opticky zabrání v jeho viditelnosti.

Nesmírně důležitá je pravidelná péče o svou pleť, kdy mezi primární faktory patří čištění obličeje dvakrát denně – ráno a večer. Proto na tento krok nikdy nezapomínejte.

Zdroj foto: pixabay.com

Autor

Komentáře k článku