Řízení auta během těhotenství: Je třeba s tím přestat, případně kdy?

0

Pro mnoho z nás je řízení běžnou součástí života, což se nemění ani při těhotenství. Ovšem je složité se rozhodnout, kdy s řízením raději přestat, a zda je to nezbytné. Bezpečnost by totiž vždy měla být prioritou, proto je dobré to zvážit.

Možné nebezpečí

Řízení je samozřejmě provázeno určitým nebezpečím i pokud nejste těhotná, ovšem právě v tomto období může být riziko ještě větší. Těhotenství totiž bývá provázeno nevolností a bolestmi, na které nejsme zvyklé. Tyto problémy jsou rozptylující a je tak složité soustředit se na řízení.

  • Jestliže potřebujete řídit, vždy se ujistěte, že nejste unavená, dehydrovaná, abyste se mohla co nejlépe soustředit.
  • Pro bezpečnost je dobré vyrazit na cestu o něco dříve, abyste mohla jet pomalu.
  • Důležité je také správně zapnout bezpečnostní pás.

Bezpečnostní pás

Jelikož se řízení mnohdy nelze vyhnout ani při těhotenství, je nutné alespoň správně zapínat bezpečnostní pás, abyste neohrozila bezpečnost sebe a dítěte. V pozdějších měsících těhotenství lze jen stěží najít pohodlnou pozici, ovšem na pozici pásu záleží už v prvních měsících.

Je třeba zajistit, aby pás nevedl přes břicho, ale byl umístěn o kus níže. S větším bříškem by pás vždy měl být pod břichem, v případě nehody tak minimalizujete riziko pro vaše dítě.

Kdy přestat řídit?

Není určena přesná hranice, kdy už byste neměla sedat za volant. Většinou ta doba však nastává, jakmile už se nedokážete s bříškem pohodlně usadit za volantem. Některé ženy jsou schopny řídit až do porodu, ovšem lepší je samozřejmě nechat se vozit. Tato volba však vždy záleží pouze na vás.

Není nutné s řízením ihned přestat, ovšem vždy dejte pozor, abyste na jízdu byla připravena. Nevolnost, únava a podobně může negativně ovlivnit vaše soustředění. Proto se vždy zaměřte hlavně na to, jak se cítíte.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Autor

Komentáře k článku