Rady a tipy před dovolenou

0

Plánujete dovolenou a honí se vám hlavou, zda bude vše v nejlepším pořádku? Jen na nic nezapomenout, mít vše přichystané, a pak si už jen užívat chvíle pohody. Dříve než přikročíte k balení zavazadel, zjistěte, kde budete vůbec ubytovaní. Mnoho cestovatelů již přijelo z dovolených velmi zklamaných. Tak ať nepatříte mezi ně.

shutterstock_151257533

Udělejte si chvíli a usedněte k počítači. Kromě cestovního pojištění i jiných nezbytných úkonů, zjistěte recenze klientů na danou lokalitou a ubytování. Mnohé cestovní kanceláře prezentují některé ubytování, jako luxusní, ale co se zdá jednomu luxusní, druhému se líbit nemusí. Máme-li dovolenou přes CK čekáváme, že vše bude tak, jak slibují, ale bohužel opak je mnohdy pravdou. Proto se nebojte tázat, hledat na internetu informace a vygooglete si i místo, kde budete ubytování.

Náhradní klíče od bytu

Než vůbec někam vyrazíte, ujistěte se, že má určitá vámi pověřená osoba klíče od vašeho bytu. Nyní nemáme na mysli pouze kytky, ale také pro nečekané události, jako je vytopení bytu. Navíc můžete během dovolené klíče ztratit. Po návratu jedny v záloze uvítáte.

Nezapomínejte na to nejdůležitější

Předně si zkontrolujte veškeré cestovní doklady, jako je pas, občanský průkaz, letenky, vízum, pojištění a potvrzení k pobytu. Udělejte si jejich kopie a uložte na svůj email. V případě odcizení či ztráty to oceníte. Přesvědčte se o jejich platnosti a mějte je po ruce. Vyrážíte-li za sluníčkem je na místě sluneční ochrana a další hygienické a kosmetické potřeby. Oděv zvolte dle klimatu a podnebí. Množství oblečení pak podle délky pobytu. Nezapomínejte ani na přikrývku hlavy.

Věci praktické a pro volný čas

Ať už cestujete sami nebo s dětmi, vhodné je zabavit se během cestování i během pobytu dovolené. Vezměte si karty, čtečku na knihy + nabíječku, kostky, potápěcí soupravu, křížovky a další věci, které máte rádi. K praktickým věcem se pak řadí sluneční brýle, deštník, kamera, fotoaparát, plážové lehátko, MP3, deka, repelent, lékárnička, šitíčko.

Autor

Mezi můj největší koníček, který mi zabírá většinu času, patří psaní článků. Ale protože je potřeba i trochu žít mimo domov věnuji se 4x týdně sportovním aktivitám. O víkendu ráda odpočívám u kreativního tvoření a vymýšlím ruční dekorace.

Komentáře k článku