Proč se muži bojí vážných vztahů? Přišli jsme na to!

0

Drtivá většina mužů má strach – mnohdy až panickou hrůzu – z vážných vztahů, což je skutečnost, která s největší pravděpodobností neunikla ani vaší pozornosti. Možná i vy máte partnera, pro kterého byste snesla modré z nebe, z celého srdce jej milujete, ale neustále vámi cloumají pocity nejistoty z budoucnosti a jednoduše vám ve vztahu něco chybí. Nemusíte ihned popadat panice, že zrovna ten váš chlap je jediný, kdo se nechce příliš vázat a společné soužití, které klidně trvá i několik let, stále bere na lehkou váhu. Přišli jsme na několik důvodů, pro které se muži děsí vážných vztahů a ve společném soužití si neustál nechávají otevřená zadní vrátka. Chcete-li ony důvody znát, pak si nenechte ujít následující řádky!

rozchod

Peníze

Hned zkraje začněme důvodem, které většinu žen asi vůbec nepřekvapí. Finance hýbou světem a zatímco někomu na nich záleží jen okrajově, jiný to vidí úplně jinak. Muži jednoduše mají strach, že s vážným vztahem přijde i nutné vynaložení financí, kterých se ale ne každý z nich dokáže vzdát. Ať už je to společná rodinná kasa nebo nutnost investovat do rodiny či zařízení domácnosti – vidina společného utrácení peněz pro ně není vůbec lákavá.

Svoboda

Ani tento důvod pro vás nebude žádnou novinkou, ze které by vám brada klesla až na zem. Ztráta svobody je dalším strašákem, který se mužům usadí v hlavě při představě vážného vztahu. Možná je to z části způsobeno i tím, že si muži ze sebe navzájem často dělají legraci a zadané jedince označují za podpantofláky, s čímž se nejedno mužské ego jednoduše nedokáže vyrovnat. Na jednu stranu se není čemu divit, vždyť ani my ženy nechceme přijít o svobodu na 100%.

Ego

Nebudeme si nic nalhávat a na rovinu si přiznáme, že žádný muž nechce ve společnosti nosit nálepku zadaného starého mládence, který většinu času tráví doma na gauči a s manželkou řeší víkendové nákupy nebo placení složenek. Mužské ego je zatraceně složitá věc, nemluvě o ješitnosti, která dokáže udělat svoje. Muži vědí, že pokud jsou nezadaní a nevázaní, pak jsou v očích ženy mnohem přitažlivější a lákavější, a proto si tuhle pozici podvědomě chtějí udržet co možná nejdéle.

Autor

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Neustále si rozšiřuji obzory a učím se novým věcem, které se mi hodí v reálném životě. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe.

Komentáře k článku