Proč muži podvádějí své ženy a jak se vyrovnat s podvodem?

0

Dámy, ruku na srdce, která z nás se někdy v životě nesetkala s podváděním od svého muže/přítele? Ano, stává se to často, a která si tím neprošla, tak si může opravdu pískat. Možná si tímto nepříjemným obdobím, kdy se rozhodujete, jestli budete svému partnerovi ještě někdy vůbec věřit, procházíte právě teď – a v jednou kuse si kladete otázku „Proč muži podvádějí?“.

Mužská nespokojenost a touha po něčem novém

Někteří muži mohou podvádět, protože se necítí šťastní nebo naplnění ve svém současném vztahu. Nedostatek pozornosti, komunikace nebo emocionální propojení může vést k hledání toho, co si myslí, že jim chybí jinde. Někteří lidé mají tendenci být náchylní k novým a vzrušujícím zážitkům. Touha po novém dobrodružství a neznámém může vést k náklonnosti k někomu jinému mimo stávající vztah.

Ješitnost

Někteří muži mohou cítit potřebu získat potvrzení své přitažlivosti a hodnoty od jiných žen, prostě potřebují polechtat ego. Pokud necítí dostatečné uznání od své současné partnerky, mohou hledat toto uznání jinde. Je třeba tedy svého partnera občas překvapit a polichotit mu, nic vám to přeci neudělá a muž se bude cítit lépe – a na nějaké rozhlížení okolo už si ani nevzpomene. Někteří muži mohou být náchylní k riskantním nebo dobrodružným chováním. Podvádění může být vnímáno jako „zakázané ovoce“ nebo vzrušující dobrodružství.

Špatná komunikace

Když se komunikace mezi partnery zhoršuje, mohou se ztrácet hluboká spojení a porozumění. To může vést k tomu, že muž hledá tuto komunikaci a spojení mimo vztah. Rozdíly v zájmech, hodnotách nebo cílech mohou vést k tomu, že muž prostě potřebuje najít někoho jiného. Někteří muži nemusí být zralí nebo sebereflexivní natolik, aby se vypořádali se svými emocemi a konflikty. To může vést k impulsivním rozhodnutím, jako je podvádění, namísto toho, aby se své partnerce svěřili.

Málo emocí, mnoho impulzivity a krize identity

Pokud vztah trpí nedostatečnou emocionální propojeností, může to vést k hledání této propojenosti jinde. Někteří muži mohou podvádět, aby našli někoho, s kým by se mohli sdílet své myšlenky, city a zážitky. Někteří muži mohou mít obtíže s ovládáním svých impulzů a touhy. Pokud se ocitnou v situaci, která nabízí možnost podvádění, mohou tato impulzivní rozhodnutí udělat bez ohledu na následky. Muži mohou být v některých fázích svého života nesmírně zmateni tím, kdo opravdu jsou a co chtějí. To může vést k neodůvodněnému hledání smyslu nebo nové identity v jiných vztazích.

Je důležité si uvědomit, že podvádění je komplexní téma a nelze ho zredukovat na jednoduché faktory. Každý muž a každý vztah je jedinečný, a proto mohou být důvody pro podvádění různé. Významným krokem k prevenci podvádění je otevřená komunikace, vzájemné porozumění a pracování na zlepšení vztahu.

Jak se vyrovnat s podvodem?

Je důležité si dovolit prožít smutek, vztek, zklamání nebo jiné emoce, které vás mohou ovládnout. Nedělejte si na sebe tlak, abyste se rychle zotavili. Každá reakce je individuální a měla by být respektována. Pokud to zvládnete, můžete hledat příležitost k otevřené a upřímné komunikaci s partnerem. Ptát se na důvody pro jeho jednání, snažit se pochopit, co se stalo a proč. Ujistěte se, že mluvíte bez výčitek nebo agresivity. Každopádně v této obtížné době je důležité mít kolem sebe podporu. Mluvit s kamarádkami, rodinou nebo dokonce s terapeutem vám může pomoci zpracovat své emoce a získat jinou perspektivu.

Nejen podvádějící partner, ale i vy sami můžete zvažovat, co vedlo k této situaci. Vztahy jsou složité a podvody mohou být způsobeny různými faktory, které jsme si popsali výše. Zkuste si sáhnout i do svého svědomí, zda jste opravdu pro ten vztah udělala vše.

Zdroj foto: www.freepik.com

Autor

Komentáře k článku