Probiotika: Tři důvody, proč byste je měla zařadit do jídelníčku

2

Probiotika mají důležitou roli pro naše zdraví. V podstatě se jedná o živé mikroorganismy, které žijí v trávicím traktu. Přitom ho příznivě ovlivňují a podporují trávení. Někdy jich je však nedostatek, proto je důležité přidávat je do stravy.

Probiotika jako podpora imunity

Jestliže jste často nachlazená, probiotika mohou posloužit pro podporu imunitního systému. Díky nim totiž dochází k obohacení a doplnění těch správných bakterií v těle. Jestliže tedy pravidelně jíte probiotika, je pro tělo jednodušší produkovat vitamíny a enzymy, které udržují střeva a žaludek zdravé. Jsou navíc také schopna tlumit infekce močového ústrojí. Pokud na ně často trpíte, rozhodně se snažte zařadit do jídelníčku tyto doplňky stravy.

Obnova bakterií

Ve většině případů máme v těle dostatek probiotik, problém však může nastat, jakmile berete antibiotika. Ta totiž mnohdy ničí veškeré bakterie, nikoliv jen ty, které jsou zodpovědné za nemoci. Při léčbě antibiotiky jsou tak důležité mikroorganismy ničeny a je třeba je nahradit, souvisejícím problémem totiž často bývají vaginální záněty. Proto je dobré užívat následně probiotika, která nastolí rovnováhu mezi dobrými a těmi špatnými bakteriemi.

Zlepšení trávení

Mikroorganismy ve střevech pomáhají s trávením jídla, jestliže tedy budete brát probiotika, zlepšíte proces trávení. Navíc tak omezíte řadu nepříjemných problémů jako je zácpa, plynatost a nadýmání. Podporovat správné trávení je důležité, všechny orgány jsou totiž propojené. Jakmile je tedy v jednom problém, může to ovlivňovat celé naše tělo. Proto je tak důležité soustředit se na zdravé stravování a případně dodávat probiotika.

Probiotika v našem těle dokážou divy. Nejenže podporují trávení a dokážou omezit vznik různých nemocí, ale dokonce mohou zlepšovat také plodnost. Pomoci zvládnou i při problémech s pletí jako je akné či ekzém. Rozhodně se proto vyplatí zařadit je do jídelníčku.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Autor

2 komentáře

Komentáře k článku