Padání vlasů: Nejčastější důvody, proč vypadávají ve velkém

0

Padání vlasů je zcela normální, každý den ztratíme až sto vlasů, které jsou nahrazeny novými. Jestliže však vlasů začne vypadávat nápadně více, pak se může jednat o závažný problém. Proto bychom neměly podceňovat, pokud nám vlasy často vypadávají.

Nevyvážený jídelníček

To, jak se stravujeme, se na těle projevuje různými způsoby. Jestliže se v jídelníčku objeví chyba, může dojít právě i ke ztrátě vlasů. A to zejména v případě, že nekonzumujete dostatek bílkovin. K tomu dochází hlavně v případech, kdy člověk přejde na vegetariánskou či veganskou stravu. Bez živočišných bílkovin je totiž třeba být velmi pozorná při jejich nahrazování rostlinnými bílkovinami. Ke ztrátě vlasů většinou dochází po dvou až třech měsících po poklesu bílkovin. Zaměřte se proto na bohatou a vyváženou stravu.

Kožní problémy

Pro zdraví vlasů je velmi důležité také zdraví pokožky hlavy. I ta je ovlivněna stravou, zejména vitamíny a minerály. Kromě toho však mohou vznikat také různá onemocnění jako jsou záněty či plísně. Jestliže tedy pozorujete vypadávání vlasů, zkontrolujte pečlivě pokožku hlavy. Jestliže objevíte suchá či zarudlá místa, původce problémů může být právě zde.

Dědičné padání vlasů

Vypadávání vlasů bohužel může být zajištěno také kvůli genetice. Tento problém lze zdědit od matky či otce a bohužel s ním nelze bojovat. Tento problém nevyléčíte, ovšem vypadávání vlasů můžete zpomalit a omezit. Nabízí se speciální léky či přírodní prostředky například s kofeinem. Někdy může pomoci také vybalancovat hladinu hormonů. Je třeba tento problém řešit komplexně, čímž padání vlasů můžete značně zpomalit.

Ztrácet vlasy může být pořádně nepříjemné, přičemž původci tohoto problému mohou být různí. Proto neotálejte a jestliže máte pocit, že padání vlasů přesahuje zdravé meze, zkontrolujte svůj zdravotní stav.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Autor

Komentáře k článku