Oční linky: Tipy, jak si je dokonale nalíčit

0

Oční linky jsou důležitou součástí make-upu. Dokážou totiž skvěle zvýraznit vaše oči a celkový vzhled tak posunout na ještě vyšší úroveň. Je však třeba vybrat správný tvar linky, přičemž důležitý je také výběr produktu, se kterým se vám bude nejlépe pracovat.

Oční linky dle tvaru očí

Vzhledem k tomu, že oční linky jsou velmi výrazným prvkem, je třeba vybrat perfektní tvar. Ten by měl být přizpůsoben vašim očím.

  1. Jestliže máte oči poměrně blízko u sebe, začínejte linku spíše blíže u středu oka.
  2. Naopak, pokud máte mezi očima větší vzdálenost, neprotahujte linku až příliš směrem ke spánku.
  3. Pokud chcete pozvednout svůj pohled, směřujte konec linky více nahoru.

Nelze určit univerzální návod, proto je důležité líčení zkoušet a najít to pravé řešení pro sebe.

Vhodný produkt

Oční linky už dávno nejsou pouze o kajalových tužkách, které se snadno rozmažou a je s nimi složitá manipulace. Na pultech totiž můžete najít celou řadu produktů pro líčení očí. Vybírat tak můžete z tekutých, či gelových linek, oblíbenou volbou jsou také linky ve fixu.

  • Fix nabízí snadnou manipulaci, kterou zvládne i začátečník.
  • Gelové a tekuté linky jsou poněkud specifické a pro práci s nimi je třeba mít už zkušenosti.

I zde však platí pravidlo, že byste měla vybírat hlavně podle toho, co je příjemné vám. Vyzkoušejte různé možnosti a najděte tu pravou.

Sbírejte zkušenosti

Pro to, abyste mohla vytvořit dokonalé oční linky, je třeba to zkoušet pořád dokola. Právě tak totiž můžete najít ten pravý produkt i tvar linek, který vám sedne. Zpočátku vás možná bude trápit, že linky nejsou symetrické, anebo dokonale rovné. Tyto nedokonalosti však časem zmizí a vy si dokážete namalovat linky bez chybičky. Je však třeba obrnit se trpělivostí a nebát se zkoušet nové věci.

Oční linky dokáží s tváří dělat divy. Díky mnoha různým možnostem můžete vytvořit rozmanité tvary dle toho, jakou zrovna máte náladu.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Autor

Komentáře k článku