Noční košile, nebo klasické pyžamo? Zvolte to pohodlnější

0

Spánek tvoří velkou část našeho života, a proto bychom při něm vždy měli mít pohodlí. To ovšem pro každého může znamenat něco jiného. Někteří z nás nejraději usínají zcela bez oblečení, ovšem poněkud oblíbenější jsou stále pyžama a košilky na noc. Výběr záleží jen na vás, hlavní je, abyste se cítili dobře.

Pohodlí klasického pyžama

Vrstva oblečení může být při spánku velmi praktická. Termoregulace těla je tak lepší, to se vám bude hodit hlavně v zimě. Ovšem kromě toho látka také saje pot, jehož tvorba je přes noc zcela přirozená. Proto mnoho lidí rádo spí v pyžamu. Klasická pyžama mohou být z různých materiálů. Vybrat si navíc můžete libovolný střih, délku i barvu. Možností je opravdu mnoho, záleží tedy jen na vašich preferencích. Jedinou nevýhodou pyžama je guma v pase, která někdy může nepříjemně tlačit.

Raději noční košile?

U nočních košilí můžeme vybírat z krajek a hedvábí, anebo pohodlí. Tyto dvě věci je většinou obtížné zkombinovat. Ovšem pokud hledáte pohodlnou noční košilku na spaní, materiálů na výběr je celá řada. Opět tak záleží na tom, co je vám pohodlné.

Avšak i noční košile mají své mínus. Během noci se totiž často převalujeme, a tak mají tendenci vyhrnovat se nahoru a různě se přetáčet. Na druhou stranu však poskytují větší volnost než klasická pyžama. Nutno říci, že se rozhodně nejedná o oblečení pouze pro ženy. Oblíbenými se stávají také mužské varianty.

Vhodný materiál

Ve výsledku natolik nezáleží na tom, jaký typ oděvu do peřin vyberete. Nejdůležitější je totiž použitý materiál. Umělá vlákna, ze kterých se nejčastěji používá polyester a umělé hedvábí, nejsou zrovna vhodná.

Přednost byste měli dát přírodním materiálům, jako jsou:

  • bavlna,
  • bambusová vlákna,
  • přírodní hedvábí,
  • len.

Tyto materiály jsou totiž prodyšné. Díky tomu budete mít pohodlí, a to nehledě na střih pyžama, který vyberete.

Jestliže tápete, co je pro vás vhodnější, vyzkoušejte více možností. Díky tomu zjistíte, v čem se vám spí nejlépe. Nelze totiž říci, že by jedna z variant byla tou nejlepší.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Autor

Komentáře k článku