Nejlepší pláže Rhodosu

0

Pláže na ostrově Rhodos jsou velice rozmanitého původu, každý si tu najde to své. Jsou tu jak písčité, tak i oblázkové či smíšené pláže – samozřejmostí je křišťálově čistá voda moře.

Pláž Anthony Quinn

Pláž Anthony Quinn je jednou z vyhledávaných pláží ostrova. Jak už název napovídá, je pojmenovaná podle slavného herce, který se do tohoto ostrova při natáčení zamiloval. Pláž není moc vhodná pro děti, je skalnatá a při velkém příboji se vlny od těchto skal odráží a získávají na síle. Avšak mladí lidé ji mají rádi zvláště kvůli příbojům. Volné lehátko tu najdete možná tak kolem poledne, kdy se každý snaží před sluníčkem schovat.

Pláž Afantou

Na této obrovské pláži najdete velké hladké oblázky, které se používají při výrobě slavných mozaikových podlah domů na Rhodosu. Můžete si tu i odpočinout u kávy, nachází se zde několik kaváren a stánek s občerstvením.

Pláž Fourni

Na západě ostrova se táhne pláž Fourni, která je velmi klidná. Tvoří ji hrubý písek a oblázky. Stánek s občerstvením tu taky najdete, a dokonce se můžete zchladit v některé z jeskyň, které tato pláž nabízí.

Pláž Elli

Populární pláž ve městě Rhodos vede na východ od mysu až k přístavu Mandraki. Pláž Elli je velmi využívána, proto je často plná lidí. Samotná pláž je směsí štěrku a písku. Pokud budete mít hlad, můžete využít služeb prodejců, kteří chodí kolem a nabízí osvěžující nápoje a ovoce. Poblíž se nachází i kasino s bazénem a restaurací.

Pláž Tsambika

Ze všech pláží na ostrově Rhodos je pláž Tsambika snad nejoblíbenější. I když byla tato pláž turisty objevena před pár lety, stále patří mezi odlehlé pláže, kde kolem vládne příroda, a ne velké resorty hotelů a restaurací. Celá pláž je poseta jemným zlatým pískem, který je obklopen mělkou vodou. Tsambika je tak ideální místo pro rodiny a teplota vody je teplejší než ostatní pláže Rhodosu.

Zdroj foto: https://pixabay.com/photos/rhodes-greece-castle-landmark-hill-97279/

Autor

Komentáře k článku