Nejlepší lyžařská střediska v České republice

0

Každý vášnivý lyžař a milovník zimních sportů se každoročně modlí, aby ta nadcházející zima byla plná sněhu a teplot, ve kterých se sníh drží. Bohužel se musí smutně konstatovat, že situace bývá rok od roku těžší, a to nejen v naší zemi. A i nadále věříme, že tato přicházející zima bude stát za to. Jaká jsou nejlepší lyžařská střediska u nás?

Špindlerův Mlýn

Co do délky sjezdovek, je Špindlerův Mlýn největším střediskem u nás. Celkem se zde dát sjet 27 km. Lanovku tu bývají v provozu na Medvědín a Svatý Petr. Podmínky tu pro lyžování bývají v sezóně jedny z nejideálnějších. Většina místních sjezdovek je vybavena děly pro umělé zasněžování, proto pokud sněhové srážky nejsou zimě příliš fandící, ve Špindlerově Mlýně si i přesto nebudete zoufat.

Na své si tu přijdou jak zkušení lyžaři, tak i začátečníci či malé ratolesti, které zde můžete umístit do lyžařské školičky. Nejen sjezdovky jsou zde nejrozmanitější, jsou to i doprovodné poskytované služby v podobě resortů, hotelů, penzionů, restaurací, barů, půjčoven zimního vybavení, služby určené relaxaci a obdobně.

Rokytnice nad Jizerou

Rokytnice je ráj nejen pro sjezdové lyžování, ale i pro náruživé běžkaře. A ti, kteří jsou jakýmkoliv lyžováním zcela nepolíbeni a ani s ním začít nechtějí, mohou vyzkoušet snowtubing. Jedná se o zábavné sjíždění kopců na nafukovacích člunech, které jedou upraveným koridorem ve sněhu.

Skiareálů je tu vícero, ten nejvíce známý je Horní Domky s jeho dominantou – Lysou horou. Dalšími jsou Studenov, U Modré hvězdy, Koupaliště, Pařez, Bosíno se zmíněným snowtubingem, Dvoračky či Sachrovka. Doprovodné služby jsou ve všech areálech neodmyslitelnou součástí.

Harrachov

Harrachovské sportovní středisko bezpochyby láká řadu lyžařů a snowboardistů díky svým různorodým sjezdovým tratím. Chcete-li si kvalitně zasportovat, nechte se lanovkou vyvézt na Čertovu horu. Areál se může pochlubit tím, že bývá jedno z posledních, kde se ještě po sezóně lyžuje. Harrachov vás jistě zaujme i svým vyžitím mimo zimní aktivity, se svým množstvím restaurací, barů, hotelů s bazény a vířivkami, lákadly pro děti a indoorovými sporty.

Pec pod Sněžkou

Horské středisko, které se pyšní výhledem na malebné krkonošské údolí s hřebeny a nejmajestátnější českou horu. Sjezdovky jsou tu v délce 14 km určené jednotlivě pro všechny obtížnosti. Navíc se zde nachází trať obřího slalomu, kde si můžete změřit nejen čas, ale i svou rychlost. A ještě další bonus tu naleznete, a to Funline; místo se zatáčkami, které jsou naklopené pro lyžaře, a tunel. Zatoužíte-li po freestylu, zamiřte na sjezdovku Zahrádky. Nebo byste raději vyzkoušeli noční lyžování? Pak to bude směr sjezdovka Javor.

Klínovec

Areál Klínovec můžete mít spojen nejen s lyžováním, ale i s nejdelšími traily v Evropě vůbec. Užít a vychutnat si tu jízdy můžete, jste-li větrem ošlehaný jezdec či úplný začátečník. A to samé platí i pro lyžaře a prknaře. Krušné hory vás zajisté uchvátí v jakoukoliv roční dobu.

Ještěd

Liberecké sjezdy můžete spojit s návštěvou tematického Ještědu nebo návštěvou tohoto krajského města, které nabízí velmi široké vyžití. Na své si tu přijdou milovníci černých sjezdovek, ale současně i ti, kteří se odhodlají na sjezdy na sáňkách. Pohled na skokanský můstek může vaše dojmy jen upevnit.

Deštné v Orlických horách

Sjezdovky Závodní a Sportovní nejen svými názvy budou pro vás nezapomenutelné. Ve Skicentru objevíte i snowpark, kde se každý člen rodiny může hojně vyřádit. Lokalita je v centru dění nejen v zimě, ale i v létě, a to při turistických trasách.

Kam se letos vydáte vy?

Zdroj foto: www.freepik.com

Autor

Komentáře k článku