Nejčastější mýty o hubnutí

0

Možná, že jste si stihli všimnout, že se neustále odněkud vynořují nové zaručené tipy na hubnutí. Přesto se mnohým nedaří dosahovat výsledků či si dlouhodobě váhu udržet. Je nutné najít důvod, který vám blokuje snažení a více než na zaručené rady, jak zhubnout věnovat pozornost nejčastějším chybám.shutterstock_119463421 (1)

Chceš zhubnout? – Tak nejez!

Jestliže držíte dlouhodobě hladovku, která není založená na dostatečném přísunu sacharidů, bílkovin a tuků zaděláváte si spíš na malér než vysněnou figuru. Hlad jde totiž ruku v ruce s obezitou. Jakmile se najíte, začne strádající tělo ukládat na horší časy. Při držení hladovky dochází ke ztrátě nejen tuků, ale především svalové hmoty a dochází k úbytku energie a oslabení organismu. Jestliže se vám hladovkou povede zhubnout buďte si jistí, že se vám ztracená kila brzy vrátí, jako bumerang.

Budu jíst jen DIA výrobky

Dia výrobky nemají absolutně žádnou spojitost s hubnutím. Pokud netrpíte diabetem, na tento způsob stravování raději hned zapomeňte! Sice vám neublíží, ale v konečném součtu ani nepomůžou. Tyto výrobky jsou určeny lidem, kteří diabetem trpí, aby jim nekolísala hladina cukru v krvi. Když si přečtete údaje o energetické hodnotě těchto výrobků, zjistíte, že klasický cukr je nahrazen tuky a sladidly. Ve finále má Dia výrobek stejnou energetickou hodnotu jako výrobky, které konzumujete běžně.

Pečivo nahradím rýžovými chlebíčky

Rýžové jinak také přezdívané polystyrenové chlebíčky se sice tváří dietně, ale to je tak vše. Jde o extrudované potraviny, které obsahují zoufale malé množství vody, proto je energie v nich více koncentrovaná. Pokud si přečtete další údaje, zjistíte i vysoký glykemický index.

Čím více ovoce tím lépe

Ovoce je součástí zdravého jídelníčku, ale rozhodně ne ve velkém množství. Úplně nevhodné jsou i tzv. ovocné dny. Vyvarujte se rovněž přezrálého ovoce, protože obsahuje vyšší podíl jednoduchých sacharidů. Obecně platí, že ovoce by mělo být ráno ke snídani maximálně na dopolední svačinku.

Autor

Mezi můj největší koníček, který mi zabírá většinu času, patří psaní článků. Ale protože je potřeba i trochu žít mimo domov věnuji se 4x týdně sportovním aktivitám. O víkendu ráda odpočívám u kreativního tvoření a vymýšlím ruční dekorace.

Komentáře k článku