Nedovolte kručet žaludku

0

Ano, ano. Ty neutuchající žravé choutky, které nás věčně pronásledují. I přes vydatnému jídlu a dvěma chodem na oběd, máme potřebu něco chroupat a tak zaplnit bříško či utišit nervy. Ne vždy však při vás stojí fitnes trenér či odhodlaná kamarádka, která by vás výchovně ťapla po ruce, když sáhnete do spíže po přebytečných kaloriích ukrytých v balíčku slaných pražených brambůrků či sladkých dobrůtky. Nedovolte své slabé vůli ve chvílích když vás přepadne hlad přehrát boj a raději mějte v záloze záchranné kolo v podobě zdravých pochoutek.

zdravé jídlo

Sladkosti nahraďte ovocem, které je plné sacharidů, no těch prospěšných. Namísto čokoládové tyčinky si oloupejte banán, který vám dodá energii a vitamíny. Aby se vám to nezdálo málo, nakrájejte si ho na kolečka a precizní žvýkejte. Chuťové pohárky vám osvěží i pomeranč či citron, které díky vysokému obsahu vitamínu C pomáhají shazovat kalorie a neutralizují žaludeční kyselinu. V stavech, když máte chuť konzumovat vše co máte v dosahu pohrdnite jablkem, protože to i navzdory vysokému obsahu vlákniny vytráví rychle.

Po obědě váš mlsný jazýček nepotešte ovocem, ale zeleninou, která je, musíte uznat, mnohem lepší volbou než kapsa solených popcornu, protože je dietní a výživná zároveň. Pokud jste hladová až příliš, zkombinujte ji s bílkovinami, kterými je například lehký cottage cheese, bílý jogurt, tvaroh nebo vajíčka.

Častou příčinou falešného hladu bývá i žízeň. Proto nezapomeňte dodržovat pitný režim v podobě čisté vody nebo bylinných čajů, díky kterým se budete cítit hned sytější.

Autor

Komentáře k článku