Manukový med pro hebkou pleť

0

Manukový med je certifikovaný novozélandský med, který se řadí mezi nejlepší přírodní produkty vůbec. Bylo to potvrzeno dokonce laboratorními testy. Od klasického medu se liší jednak svými vlastnostmi, způsobem sběru i zpracováním.

Manuka med je velmi účinný k prevenci v boji proti baktériím, léčí angínu, bolesti v krku, nachlazení, podrážděný žaludek. Má blahodárný vliv na spánek, odbourává únavu či bolest hlavy. Pokračovat by se dalo do nekonečna o jeho zdraví prospěšných vlastnostech. Mimo jmenovaných superlativ je manukový med i elixír mládí. Působí pozitivně na problematickou a zanícenou pokožku, protože má antibakteriální vlastnosti. Je to také silný protizánětlivý prostředek, jež zklidňuje zanícenou pokožku a podporuje její hojení. Vyrovnává pH pleti, obsahuje aminokyseliny, které likvidují odumřelé kožní buňky a udržují čité póry.

Elixír mládí

Bylo zjištěno, že manukový med patřičně zvyšuje zasíťování kolagenu, čímž podporuje strukturální růst kolagenu v kožních buňkách. Jelikož jsou aminokyseliny stavebními prvky kolagenu, tak rovněž chrání kolagen. Zdravý kolagen zajišťuje zdravou, pevnou a mladistvou pokožku. Navíc manukový med dodává pokožce potřebnou hydrataci. Ta je důležitá ke zvýšení pružnosti pleti, k regeneraci buněk pokožky a rychlejšímu hojení. Při výběru medu volte prémiový, který je 100% raw a jehož bioaktivita je 12+ nebo více. Tato síla se vztahuje k antibakteriálním účinkům, které se výrobek od výrobku mohou lišit. Med lisovaný za studena má více zdravotních účinků.

Použití manukového medu na pokožku

Po umytí a odlíčení obličeje si lehce navlhčete pokožku. Rozetřete si na obličej přibližně jednu polévkovou lžíci medu. Když přidáte trochu skořice, zvýšíte tak antibakteriální účinky. Působit nechejte po dobu 20 minut. Poté si obličej umyjte vlažnou vodou a vysušte. Tuto manukovou pleťovou masku provádějte 1x týdně. Vaše pleť se brzy vypne, vyčistí a bude jasnější.

Manukový med problematickou pleť – smíchejte lžíci medu s čerstvě vymačkanou citronovou šťávou z jednoho citronu, přidejte ještě lžíci organického třtinového cukru. Vmasírujte masku do napařené pokožky a nechejte působit 15 – 20 minut. Opláchněte studenou vodou – póry se stáhnou.

Autor

Mezi můj největší koníček, který mi zabírá většinu času, patří psaní článků. Ale protože je potřeba i trochu žít mimo domov věnuji se 4x týdně sportovním aktivitám. O víkendu ráda odpočívám u kreativního tvoření a vymýšlím ruční dekorace.

Komentáře k článku