Krepovačka alias krepovací kleště se vrací na scénu – mějte originální účes

0

Krepovací kleště pracují na stejném principu jako žehlička na vlasy jen s tím rozdílem, že vlasy nežehlí, ale vytvoří krásně objemný a zajímavý účes.

Pokud jste si myslela, že krepovačky už jsou dávno v zapomnění, opak je pravdou. Opět se vrací na scénu a jsou hodně v kurzu.

Objem za pár minut

Krepovací kleště se používají snadno a nahřejí se za pár sekund. Jsou ideální pro vytvoření rychlého a přitom velmi zajímavého účesu. Pokud vás trápí vlasy zplihlé bez objemu, určitě zpozorněte. Díky krepovačce si totiž můžete vytvořit objemný účes, po kterém jste tak dlouho toužila. Ovšem pozor na to, že krepovačka vlasy zatěžuje vysokou teplotou. Vlasy je vhodné nejdříve ošetřit stylingovým ochranným přípravkem. Existují však už i krepovačky, u kterých se dá nastavit teplota, vlasy jsou tedy zatěžovány méně.

Na který povrch vsadit?

Díky krepovačce můžete mít skutečně zajímavý, sexy i retro účes za pár minut. Vlasy můžete nechat rozpuštěné nebo je dát do culíku, tyto účesy se hodí pro běžné denní nošení i na párty. Při výběru nové krepovačky se ale setkáte se dvěma různými povrchy. Keramické krepovačky jsou cenově mnohem dostupnější a výborně vedou teplo po celém povrchu – celý účes s nimi ale trvá trošku déle, protože nejsou speciálně ošetřeny tak, aby po povrchu vlasy klouzaly. To turmalínové krepovačky jsou už o něco zdatnější, úprava vlasů je s nimi extra rychlá a snadná. Díky hladšímu povrchu je turmalín k vlasům také výrazně šetrnější. Cena je ovšem už o něco vyšší.

Vše v jednom

Používáte občas kulmu, žehličku a teď toužíte i po krepovačce? Zainvestovat můžete i do spotřebiče, který má všechno v jednom. Vyměnitelné nástavce vám umožní vytvořit si účes takový, na který máte zrovna náladu. Je to pohodlnější a rozhodně i praktičtější. I zde ale počítejte s vyšší pořizovací cenou, i když dnes to už není žádná tragédie. Navíc tento multifunkční stylingový pomocník se vždy hodí každé z nás.

Rychleji už se učesat ani nemůžete.

Zdroj foto: www.freepik.com

Autor

Komentáře k článku