Krátký sestřih vám uleví a udělá z vás femme fatale

0

Ostříhání vlasů takzvaně na kluka z vás nemusí udělat neatraktivní a nudně vypadající ženu, ale naopak podtrhnout vaši ženskost, nechat vyniknout váš sexappeal a proměnit vás v uhrančivou a sexy femme fatale. Váháte-li nad tím, zda se objednat do kadeřnického salonu a nechat si razantně zkrátit vlasy, přinášíme vám několik výhod, které vám krátký sestřih přinese.

Zbavíte se poničených konečků a vlasy se zregenerují

Po létě stráveném u moře bývají vlasy vysušené, vyšisované od slunce a konečky často polámané a bez života. S pomocí kadeřnických nůžek můžete dát sbohem svým poničeným vlasům a cítit se jako znovuzrození.

Krátké vlasy jsou praktické

Možná, že máte dlouhé vlasy spojené s chladnými měsíci, protože vás budou hřát na krku a dopřejí vám pocit bezpečí. Také ale budou vystaveny mrazu a dešti, což se negativně podepíše na jejich vzhledu. Občas si do nich také zamotáte řetízek, přivřete si je do zipu od bundy či kabátu a s nošením čepic přijde také elektrizování a na hlavě se vám při každém sundání čepice, baretu a jiné pokrývky hlavy vytvoří helma. Se sestřihem na kluka jste všech těchto mrzutostí ušetřeni. Také se vám odlehčí a budete si připadat, že chodíte s hlavou v oblacích.

Snadná a rychlá úprava a úspora času při každém fénování

O dlouhé se vlasy se musíte starat a věnovat jim spoustu péče. Jejich mytí trvá celou věčnost, a to už se vůbec nezmiňujeme o fénování. Krátký sestřih vysušíte raz dva, přidáte do něj pár vlasových přípravků a máte hotovo. Díky tomu si ušetříte spoustu času, ale vaše vlasy budou i přesto vypadat skvěle. Ovšem pozor, krátké vlasy nemůžete odbít gumičkou a vyrazit do práce. Pokaždé jim musíte pomocí několika stylingových přípravků vdechnout požadovaný tvar. Přestože vám to nezabere spoustu času a bude to snadné, počítejte s tím, že bez drobné úpravy nebudou krátké vlasy držet.

Inspirujte se účesy slavných žen z Hollywoodu

Nesouhlasíte s námi a myslíte si, že v krátkých vlasech nemůžete působit sexy a žensky? Inspirujte se účesy slavných žen. Podívejte se na fotky hollywoodských ikon, které se sestřihů na kluka nebojí a vypadají jako bohyně. Nechte si na hlavě vytvořit shag cut, crop cut nebo pixie cut. Všechny tyto účesy momentálně vévodí sociálním sítím i Hollywoodu, proto se můžete nechat inspirovat celou řadou žen a dívek. Módní nádech krátkým vlasům vdechly například Zoë Kravitz, Katy Perry, Kris Jenner či Emma Watson.

Rozcuchané nebo dohladka? Záleží na vaší momentální náladě

Krátký sestřih můžete nosit upravený na mnoho způsobů. Jeden den si můžete na hlavě vytvořit rozpustilé vrabčí hnízdo, zatímco druhý je upravit dohladka a přidat vosk a gelové přípravky, které dodají vlasům lesk. Nebojte se požádat o radu také svou kadeřnici, která se s vámi ráda podělí o tipy a triky, jak se o krátký sestřih správně starat.

Vyzkoušejte nové styly líčení

Protože krátké vlasy zcela promění váš vzhled, můžete začít experimentovat i s líčením. Uhrančivou femme fatale z vás udělá i obyčejná rudá rtěnka nebo kouřové líčení očí. Zcela jinak váš obličej vynikne také s nahým líčením. Nebojte se experimentovat a zkoušejte různé druhy líčení. Uvidíte, že kontury vašeho obličeje budou působit úplně jinak než s dlouhými vlasy. Dovolte své tváři zazářit a neschovávejte ji za dlouhé vlasy.

S krátkým sestřihem na kluka vás již nečeká žádné zdlouhavé mytí vlasů a jejich následné fénování. Krátké vlasy omyjete během okamžiku a vyfénujete ještě rychleji. Následně do nich nanesete několik stylingových přípravků a máte hotovo. V kombinaci s vhodným líčením z vás bude rázem femme fatale, kterou na ulici nikdo nepřehlédne.

Zdroj foto: www.freepik.com

Autor

Komentáře k článku