Kožní mykóza: Jak se jí zbavit pomocí přírodních produktů?

0

Bez ohledu na to, jak moc se o svou pokožku staráte, některým kožním problémům se člověk prostě nevyhne. Jedním takovým je kožní mykóza, kterou zažila snad každá z nás. Zatímco jsou pro tyto neduhy určené léky a masti, některé druhy hub, způsobující infekci, jsou proti nim odolné. A právě proto je načase vyzkoušet domácí léčbu za pomoci následujících přírodních produktů.

Med

Med, který se běžně používá jako přísada pro péči o pleť, je známý pro své léčivé vlastnosti. Vzhledem k tomu, že je to antiseptikum, dokáže zázraky. Přirozeně obsahuje peroxid vodíku a dokáže zabíjet bakterie a plísně.

Chcete-li použít med na jakoukoliv houbovou infekci, naneste lžičku na infikované místo a nechte půl hodiny působit. Pro rychlejší zahojení můžete tento proces provádět dvakrát denně. Nezapomeňte med pořádně smýt, jinak by vás na kůži mohl štípat.

Jablečný ocet

Tato kyselá složka bohatá na živiny jako je hořčík, draslík a fosfor, a plná antibakteriálních a protiplísňových vlastností. Je také účinným domácím lékem na plísňové infekce. Kyselé vlastnosti jablečného octa zpomalují množení plísní, čímž je naprosto zlikviduje.

Jedním ze způsobů, jak se zbavit kožní mykózy je pití jablečného octa zředěného vodou. Poměr však musí být 1-2 lžíce jablečného octa s jedním šálkem vody. Pro rychlejší zotavení můžete postižená místa potřít tímto zředěným jablečným octem.

Tea tree olej

Tento esenciální olej je kouzelnou složkou pro péči o pleť a vlasy, protože je plný protiplísňových a antibakteriálních vlastností. Tyto vlastnosti oleje z čajovníku z něj dělají užitečný domácí lék na plísňové infekce.

Chcete-li použít tea tree olej na plísňové infekce, smíchejte ho s jakýmkoliv rostlinným olejem, který máte (kokosový, jojobový, mandlový, olivový) a aplikujte jej na infikované oblasti. Nikdy ho na kožní problémy nepoužívejte neředěný.

Jogurt

Všichni víme, že jogurt je plný probiotických bakterií. Bakterie Lactobacillus, které jogurt obsahuje, uvolňují peroxid vodíku, který zabíjí plísňové a kvasinkové infekce. Jogurt je tedy jedním z nejslibnějších domácích léků na plísňové infekce.

Chcete-li použít jogurt na infekce, aplikujte studený jogurt na postižená místa pro rychlejší úlevu. A kožní mykóza nemá šanci.

Zdroj foto: pixabay.com

Autor

Komentáře k článku