Když se děti do školy netěší

1

Zářijovým měsícem začal i školní rok a možná i vaše ratolest nesměle vzala na bedra svou první školní tašku plnou očekávání. Nástup do nového kolektivu je pro dítě nesmírným zážitkem a stresem zároveň, protože nevědí co je čeká. Je přirozené, že dítě se bojí okusit neznámé vody. Tehdy zde přicházíme na řadu my dospělí, kteří je uklidnit a zaléváme povzbudivými slovy. Pokud máte doma nesmělého předškoláčka, vzpomeňte mu všechny výhody, které ho čekají. Lákavě mu opište prostředí, do kterého jde, hračky, se kterými se bude moci hrávat a samozřejmě spoustu kamarádů, se kterými bude trávit čas hraním her, kreslením, tancováním, poslechem jeho oblíbených pohádek a podobně. Hlavní je ho neodpudiť a nevyděsí.

No co když váš šibal tvrdohlavě trucuje ráno před odjezdem na vyučování i přesto, že jde do známého prostředí a to ne poprvé?

I děti ve školním věku je třeba dostatečně motivovat. Zkuste se v jeho přítomnosti často zmiňovat o učení jako o zábavné, zajímavé a zároveň prospěšné aktivitě. Tak vybudujete jeho pozitivní vztah ke škole, správné studijní návyky i vůči neoblíbeným předmětem a odstraníte strach z povinností, které od nynějška musí odpovědně plnit. Jeho soužení můžete zmírnit i tím, že ho při přípravě budete chválit jaký je již velký šikovný kluk, nebo moudré děvče a tak si uvědomí, že dosáhlo metu, jeden z dalších úspěchů, díky kterému na něj budete hrdí.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Autor

1 komentář

  1. Také nás čeká první školní den. Nechali jsme výběr školních potřeb a batohu na dcerce. Napadlo nás, že se tak bude třeba cítit lépe, první nelehké dny ve škole..

Komentáře k článku