Jídlo: Jak přimět malé děti, aby jedly?

0

Jistě to taky znáte, po dlouhém dni přijdete z práce domů, vrhnete se na přípravu večeře a jakmile ji naservírujete svým malým rošťákům na talíř, okamžitě ohrnou nos. Abyste si ušetřila spoustu nervů a starostí s tím, že vaše dítě nejí, stačí použít pár triků, kterými ji snadno obelstíte.

Zapojte je

Děti rády pomáhají a budou mnohem zvídavější, když vyzkouší jídlo, které pomohly vyrobit. Dotýkat se surovin a vidět celý proces vaření a přípravy může vašemu dítěti pomoci lépe se s jídlem seznámit a zmírnit jeho nejistotu. Největší výhodou je, že budete trávit čas spolu, nemluvě o hodnotě naučit se vařit.

Večeře formou bufetu

Snídaně nebo večeře formou bufetu může být dalším zajímavým krokem, kterým vaše děti přimějete do jídla. Přichystejte na stůl například talíř s různými druhy sýra, salámový talíř a samozřejmě nesmí chybět ani ovoce a zelenina. A pokud budete chtít o něco více své děti rozmazlit, můžete jim dopřát teplé pokrmy jako jsou například pizza, palačinky, párky v rohlíku apod. Nezapomeňte, že i v tomto případě si děti jídlo připravují samy tím, že si základ doplní o to, co oni chtějí.

Kreativní prezentace

Přeměna jídla na umění je dalším způsobem, jak děti zaujmout. Nic nedělá jídlo zajímavějším, než když ho naservírujete tak, aby vypadalo jako třeba květina, loď nebo nějaký srandovní obličej. Buďte kreativní v tom, jak jídlo prezentujete.

Tematické večeře

Možnosti jsou nekonečné, jen je třeba je využít. Vyhraňte si například jeden den v týdnu, kdy se zaměříte třeba na oblíbenou postavu vašeho dítěte. Tématem také mohou být jiné kultury, regiony nebo dokonce i něco z historie. Je to skvělý způsob, jak své dítě seznámit s tím, jak a co jedí ostatní na celém světě.

Úplatkářství

Někdy se rodiče musí uchýlit k nestydatému úplatkářství, aby přiměli děti k jídlu. Je v pořádku použít trochu motivace navíc, aby děti zkusily něco nového. Vyhněte se úplatkům v podobě sladkostí. Například samolepky, tetovačky, čas strávený u televize a podobmě jsou mnohem vhodnější alternativou, nemyslíte?

Teď už jen popřát dobrou chuť a hodně štěstí!

Zdroj foto: pixabay.com

Autor

Komentáře k článku