Jídelníček na hubnutí břicha

0

Bříško patří mezi trápení mnoha mužů i žen. Přesto, že posilují a nevynechávají ani kardio cvičení, patří bříško mezi kámen úrazu. Universální jídelníček na hubnutí břicha vlastně neexistuje. Existuje pouze jídelníček na celkové hubnutí, který se odrazí také na břišní partii. Rozhodně se jedná o celkovou změnu životního stylu a komplexní hubnutí.

Jak by měl vypadat zdravý jídelníček

K důležitým bodům u jakéhokoliv hubnutí včetně břicha patří pravidelnost. To znamená jídlo rozdělené do 5 porcí během dne. Do jídelníčku patří zařazení dostatečného množství bílkovin a menší porce sacharidů, které jsou vhodné spíš na ranní a dopolední hodinu. Myslet musíme také na dostatečný pitný režim složený z pramenité vody a neslazených čajů.

Čeho se naopak vyvarovat

Chcete-li, zhubnout bříško zapomeňte na sladkosti, smažená jídla, pečivo z bílé mouky, čokolády, tyčinky, chipsy a další nezdravá jídla. Nikdy se nepřejídejte a hlídejte si poslední večerní jídlo. Nestresujte se kvůli hubnutí a přestaňte úporně svou váhu. Mezi největší chybu u hubnutí břicha patří hladovění. Je možné, že zhubnete, ale spodní břicho nebude vypadat hezky. Vždy se řiďte zdravým selským rozumem.

Pravidelné cvičení

Všeobecně je známo, že k tomu, aby se člověk cítil fit a plný energie by měl týdně věnovat fyzické aktivitě minimálně 200 minut. Cviky na břicho určitě pomohou zpevnit břišní svalstvo, ale tuk usazený v těchto místech shodíte jen pravidelným kardio cvičením. Dělat extrémní cviky na břicho vám v tomto ohledu nebude k ničemu, pokud nezapojíte další pohybové aktivity. Břicho se nehubne týden, ale pozvolna a průběžně.

Ukázka zdravého jídelníčku

  • SN: Vločková či rýžová kaše
  • SV: Bílý jogurt, ovoce, hrst oříšků,
  • OB: Kuřecí prso (grilované, dušené či pečené), zelenina, brambory či rýže
  • SV: Tvaroh (popřípadě tvarohová pomazánka a jeden menší krajíc chleba
  • VE: Grilované nebo pečené rybí filé, zelenina

Autor

Mezi můj největší koníček, který mi zabírá většinu času, patří psaní článků. Ale protože je potřeba i trochu žít mimo domov věnuji se 4x týdně sportovním aktivitám. O víkendu ráda odpočívám u kreativního tvoření a vymýšlím ruční dekorace.

Komentáře k článku