Jak zrychlit metabolismus ve třech krocích

0

Metabolismus představuje stále pracující stroj, který nikdy neodpočívá. Dokonce, ani když my spíme či relaxujeme. Ovšem tento neúnavně pracující stroj potřebuje energii, aby mohl být celých 24 hodin aktivní. Mnoho lidí z řad mužů i žen si stěžují, že mají pomalejší metabolismus od přírody a nic s tím nenadějí. Bylo však vědecky dokázáno, že existují techniky, které umí metabolismus zrychlit a tím podpořit spalování tuků, ať už je vám dvacet nebo padesát.

Jak zrychlit metabolismus

Pokaždé, když se najíme – enzymy a celý trávicí komplex promění potravu na energii, jež udržuje chod srdce, myšlení, nohou atd. Čím svižněji pracuje náš metabolismus, tím více dokáže tělo spálit kalorií, a čím více jich spálíme, tím méně budeme mít tukových zásob.

Ranní rozcvička

Ranní protažení těla a zahřátí je něco, co jen málokdo dokáže dodržet. Přesto se jedná o jeden z nejúčinnějších poháněčů metabolismu vůbec. Z postele ráno vylezte tak o 15 minut dříve. Pro ranní kicker platí jedno pravidlo – rozcvička nemusí být dlouhá, ale zato intenzívní. Chcete rychlost od svého metabolismu? Pak ho také rychle popožeňte, protože rychlost je to, co jej zaručeně nakopne. Dělejte dřepy, kliky a zapojte svaly na těle – právě pro ně je stravou podkožní tuk.

Žádné hladovění

Zvyšte příjem vlákniny a nevynechávejte snídani či svačinky v domnění, že snížíte přísun kalorií. Tímto se dostanete pouze do bludného kruhu, jelikož s úbytkem konzumovaných potravin se dostanete do pocitu hladovění, což má za následek úbytek svalové hmoty – nikoliv tuků. Strádající tělo se totiž přepne do „úsporného režimu“ a dojde k ukládání tuků na horší časy.

Vyvážený pitný režim

Dostatečné pití vody (ne sladkých nápojů) popohání metabolismus. Bylo zjištěno, že lidé, kteří vypijí až 12 sklenic vody během dne, mají lepší výsledky než ti, kteří vypijí maximálně 6 sklenic. Ideální je přitom voda pokojové teploty, případně o něco teplejší.

Autor

Mezi můj největší koníček, který mi zabírá většinu času, patří psaní článků. Ale protože je potřeba i trochu žít mimo domov věnuji se 4x týdně sportovním aktivitám. O víkendu ráda odpočívám u kreativního tvoření a vymýšlím ruční dekorace.

Komentáře k článku