Jak zhubnout špeky na břiše

0

Musíte do plavek, ale máte na břiše něco navíc, co překrývá břišní svalstvo? To samé jste si říkali minulý rok či v zimě a pořád ne a ne s tím něco udělat? Máme pro vás pár rad, jak toho nenamáhavým, avšak aktivním přístupem dosáhnout.

shutterstock_195941546

Tipy na zhubnutí

Nejíte pravidelně, jíte sladká a tučná jídla, moc se nehýbete, pijete alkohol, nesnídáte, nemáte vyvážený jídelníček, jste ve stresu či málo spíte? Našli jste se v tom? Pokud ano, někdo z vás i ve více bodech, pak je problém na světě a víte na co se zaměřit.

Snídaně 

Důležitým krokem k nastartování metabolismu je snídat. A to snídat do hodinu od probuzení. Nejlepší snídaní jsou jen bílkoviny, jenž vám s urychlením látkové přeměny pomohou. Dobrým krokem také je před snídaní vypít sklenici vody.

Jídelníček

Dalším krokem je také vyvážená a pravidelná strava. Bílkoviny vašemu tělu dodávají energii a jsou lehké. Od snídaně byste měli mít pravidelný přísun jídla a to do 2-3 hodin od předešlého. Nenechávejte vaše tělo hladovět, tělo si pak dělá zásoby a tím zásoba tuku narůstá.

Pitný režim

Hodně pijte, snažte se každých 20 minut vypít deci vody a dokud si nevytvoříte na pití návyk, buďte na sebe tvrdí. Pomáhá to i jako prevence před nemocemi.

Pohyb

Sem tam se dočtete, že špeky na břiše zhubne cvičením. Není to však pravda a břicho jen zpevníte. Ne, že by to bylo nežádoucí, nicméně k odstranění špeku to nevede. Nejlepším způsobem je kardiovaskulární cvičení v aerobním prahu, což nejvíce vystihuje chůze, běh, jízda na kole či kolečkových bruslích. Pokud nemáte vůli denně jít aspoň na procházku, najděte si aspoň půl hodinku 4x týdně.

Spalování

Důležité při hubnutí je spálit více kalorií než je jejich příjem.

Stres a spánek

Vyhněte se stresu, který ukládání tuku do zásob velmi napomáhá. Dále hodně spěte. Kvalitně spěte. Jděte spát s čistou hlavou a nejlépe před půlnocí. Spěte 7-8 hodin denně.

 

 

Autor

Komentáře k článku