Jak zhubnout 5 kilo

0

Možná se vám to bude zdát naprosto v pohodě, ale zase tak jednoduché to není, ale zvládnout se to samozřejmě dá. Stačí striktně dodržovat pár pravidel a určitě to klapne.

Jak nastartovat metabolismus

Pokud chcete zhubnout, je důležité si uvědomit, že to nepůjde samo. Něco budete muset ve svém stávajícím životě změnit. A 100% se té změny držet. Pokud jíte pouze jednou či dvakrát denně, máte problém. A první změnou ve vašem životě musí být změna vašich stravovacích návyků. Dvě jídla za den jsou prostě žalostně málo. Váš metabolismus je tak zpomalený, že je nyní nejdůležitější ho trochu nastartovat. Rozdělte si jídlo na 4 až 5 menších porcí za den. Jezte vždy v klidu, stravu řádně rozžvýkejte a mezi jídly dodržujte maximálně 3 – 4 hodinové pauzy. Prostě si udělejte na jídlo čas. Když budete jíst pomalu a v klidu, nesníte toho tolik.

Ovoce a zelenina

Do svého jídelníčku musíte bezpodmínečně zařadit ovoce a zeleninu. Mimořádný přínos pro vaše hubnutí bude mít například brokolice, špenát, mrkev, květák, zelené fazolky, či kapusta, což je zeleniny s velmi nízkým obsahem kalorií, která vás však dokáže zasytit na velmi dlouhou dobu, protože má vysoký obsah vlákniny.

Vynechat veškeré přílohy, jako jsou brambory a bílé pečivo. Ostatní přílohy musíte snížit alespoň na polovinu. Jezte k masu prostě hodně zeleniny. Klidně si s ní obložte celý talíř kolem dokola.

Pohyb

Jednou z velkých změn, které u vás musí nastat, je pohyb. Budete se muset prostě zvednout od televize a místo odpoledního seriálu si rychleji vyšlápnout nějaký ten kopeček. Samozřejmě to neznamená, že se máte zničit hned na začátku. Nepřepalte to. Stačí procházka s trošku intenzivnějším tempem chůze, která vám zabere tak 30, nejlépe však 45 minut vašeho času. Pokud to zvládnete každý den, bude to naprosto perfektní. Dá se pochopit, že u každého to během pracovního týdne prostě denně nejde. Pokuste se to ale dodržet alespoň třikrát v týdnu. Aby vám to nepřišlo příliš monotónní, je možné si jít také zaplavat nebo si jít zacvičit např. zumbu či aerobik. Uvidíte, že vás to ještě začne bavit.

Pomocníci

Zapojte do tohoto procesu i vaši rodinu. Mohou jít plavat s vámi. Nebo všichni o víkendu vytáhněte zaprášená kola a vyražte někam do přírody. Jako svačinu si přibalte ovoce a každý alespoň dva litry vody. Pokud by vám čistá voda byla proti srsti, zkuste si do ní nakrájet plátky citrónu. A pokud cestou potkáte nějaké to pokušení v podobě rychlého občerstvení, buďte na sebe tvrdí. Nenechte se zvyklat. Pokud to půjde, vyhněte se i colovým nápojům. Zakousněte se do jablka a vydržte. Nejlepší však je, se takovému pokušení vyvarovat. Stejné to je večer, kdy zasednete k televizi a normálně byste vytáhli pytlík s chipsy. Zkuste si na stůl nakrájet čerstvou zeleninu a uždibovat ji. Nebude to mít sice stejnou nezdravou chuť plnou soli, ale ráno se budete mít za co pochválit.

Hlídání porcí

Hlídejte si porce. Neznamená to, že máte jíst jako vrabec, ale zmenšete porce na polovinu. Přidejte zeleninu.

Zásadně si nepřidávejte.

Jedním s fíglů jak se nepřejídat, je dát si jablko před každým jídlem. Nezůstane vám tak v žaludku tolik místa, abysteho napěchovali něčím hodně kalorickým, v obrovských porcích. Stejného účinku dosáhnete i popíjením vody. Tento malý, leč účinný trik vám denně ušetří hodně kalorií! Voda je při hubnutí váš nejlepší přítel, proto ji musíte vypít co nejvíce. Dva litry denně jsou naprosté minimum.

Držte se zdravého rozumu a nic nepřehánějte. Každému jde hubnutí jinak. Záleží také na vašem věku a aktuálním zdravotním stavu. Je důležité radovat se i z malých úspěchů. Každé kilo, které shodíte, je vaší odměnou. A nezáleží na tom, zda to bude za měsíc nebo za dva. Přeji hodně úspěchů.

Autor

Komentáře k článku